Během dvou let obeplout na nafukovacích člunech západní pobřeží Kanady a Aljašky.

Zbrusu nová panoramatická live-diashow cestovatele, spisovatele a fotografa Leoše Šimánka navazuje na předchozí diashow věnovanou jižní části plavby podél břehů Kanady. Nyní Leoš Šimánek promítá pokračování expedice, dál podél pacifického pobřeží Aljašky. Tímto byla završena dlouhá a náročná plavba, která nemá obdoby.

Neskutečně zajímavý svět

Již podruhé prožili členové expedice celé krátké severské léto v neskutečně zajímavém světě - v přímořské divočině, místy doposud nedotčené lidskou rukou.

Z vod Tichého oceánu se tam zvedají nebetyčné hory pokryté ledovci, ty stékají z jejich úbočí, led se láme do nesčetných fjordů a kry vyplouvají hustě zalesněnou krajinou na otevřené moře. Fjordy se zařezávají hluboko do pobřeží, jsou rejdištěm mořských vyder, tuleňů, lvounů, dravých kosatek a velryb-keporkaků, které tam mají úžasné množství potravy. Hejna lososů táhnou rok co rok do řek, kde na ně číhají medvědi a spolu s bělohlavými orly je loví.

Leoš Šimánek vyrazil do aljašské divočiny již tradičně s manželkou Lenkou, synem Jakubem a dcerou Veronikou, tentokrát s dalšími dvěma přáteli. Společně strávili tři měsíce v přírodě, jaká nikde jinde na světě není.

Diashow doplňuje již druhé vydání fotografické knihy - Pobřeží Pacifiku: Na nafukovacích člunech z Kanady na Aljašku, kterou vydal Leoš Šimánek ve svém nakladatelství Action-Press.

Termíny diashow ve středních Čechách a v Praze

Mělník - sobota 22. listopadu od 17 hodin, Masarykův kulturní dům
Mladá Boleslav - neděle 23. listopadu od 16 hodin, Dům kultury
Poděbrady - pondělí 24. listopadu od 15 a 19 hodin, Divadlo Na Kovárně (zámek)
Kolín - úterý 25. listopadu od 19 hodin, Městský společenský dům
Příbram - středa 26. listopadu od 19 hodin, Dům kultury - Estrádní sál, Legionářů 400
Benešov - čtvrtek 27. listopadu od 15 a 19 hodin, Městské divadlo, Tyršova 163
Beroun - pátek 28. listopadu od 19 hodin, Sál České pojišťovny, 
Wágnerovo náměstí
Kladno - sobota 29. listopadu od 15 
a 19 hodin, Kino Hutník, 
Náměstí Sítná 3127
Praha - neděle 30. listopadu od 15 a 19 hodin, Kulturní centrum Novodvorská, Novodvorská 1013/151, Praha 4 - Lhotka

Turné diashow 2014 ve středních Čechách a v Praze bude předcházet online rozhovor Deníku s Leošem Šimánkem. Svými otázkami můžete 
přispět i vy!

Profil osobnosti aneb Co možná nevíte o cestovateli Leoši ŠimánkoviLeoš Šimánek opět zavítal do Pelhřimova. Leoš Šimánek se narodil v roce 1946 v Chocni ve východních Čechách. Víc než polovinu svého života strávil cestováním a na expedicích nebo žil v Německu a Kanadě, kde je také státním příslušníkem. Nyní, po letech, bydlí opět ve své vlasti na severovýchodě Čech, odkud vyráží s manželkou, synem a dcerou za přírodními krásami naší planety.

Původním povoláním stavební inženýr se od roku 1975 věnuje cestopisné literatuře jako autor i fotograf. Je známý v mnoha zemích svými fotoreportážemi a cestopisnými publikacemi s bohatým obrazovým doprovodem. V televizi, rozhlase a ve svých Action-Vision-Diashows se dělí s veřejností o neobyčejné zážitky i dobrodružství z cest.

Více o cestovateli a spisovateli Leoši Šimánkovi, jeho knihách a diashow najdete ZDE.