To se vše můžete dozvědět na Mezinárodní noci pro netopýry. Ta se tradičně koná poslední celý víkend v srpnu, avšak organizátoři jednotlivých přednášek někdy datum dle potřeby posunou.

Zatímco se po světě bude tzv. International Bat Night držet 25. a 26. srpna, ve Středočeském kraji budete mít více příležitostí dozvědět se něco zajímavého o těchto savcích – a to hned na několika místech.

Nejbližší termín přednášky o netopýrech v rámci této mezinárodní události je v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim na Benešovsku. Tam můžete přijít ve čtvrtek 9. srpna od 19 do 21 hodin, kde bude přednáška kombinovaná s ukázkou ochočených trvale hendikepovaných netopýrů a vycházkou s detektorem do zámeckého parku.

V pátek 10. srpna od 14 do 17 hodin se odehraje další přednáška s ukázkou, výstavbou a dílničkou v Trhovém Štěpánově – ve Vodním domě v Hulicích také na Benešovsku.

V sobotu 18. srpna se odehraje tradiční akce s přednáškou o netopýrech na hradě Točníku od 18 do 22 hodin. Tím však výčet událostí rozhodně nekončí – netopýří noc budou slavit v průběhu srpna i na začátku září například na Mělnicku, Berounsku, Rakovnicku i Kladensku.