Co by za bezplatnou publicitu daly třeba Iveta Bartošová nebo Agáta Hanychová? To Patricii Tvarůžkovou potkala pozornost tisku jaksi mimochodem. Objevila se totiž mezi nominovanými zpěvačkami v anketě Hudebník Benešovska.

V diskusi na webových stránkách Benešovského deníku na ni několikrát poměrně nevybíravým způsobem zaútočili někteří přispěvatelé. Nejspíš proto, že Páťa v úvodu ankety válcovala všechny své konkurentky. Kvůli verbálním atakům dokonce chtěla ze soutěže vyškrtnout. Nakonec si to ale rozmyslela. V době vzniku tohoto, jejího premiérového rozhovoru, figurovala na třetí pozici.

„To už je lepší,“ říkala s úlevou v redakčním tiskovém středisku.

Jak se ale do soutěže o Hudebníka Benešovska dostala?

Teď už to vím. Ale dlouho jsem to ani netušila. Nakonec jsem se dozvěděla, že mě do soutěže přihlásila kamarádka. Ta mi o tom samozřejmě neřekla.

Proč vám to udělala? Nominovala vás do kategorie Zpěvačka, protože hezky zpíváte, že?

Hudbou se zabývám už odmalička. V hudebce jsem se začala učit na akordeon, loni už jsem ukončila druhý školní cyklus. To znamená, že se už na hudební nástroj učím hrát třináct let. Umím hrát také na kytaru a doma mám dokonce i bicí soupravu. Jsem takový hudební maniak. Odmala také zpívám. Teď například ve školním sboru v Gymnáziu Benešov.

V diskusi na webu také jeden pisatel líčil, že jste dokonce zpívala s kapelou Horváth Band…

To je pravda, bylo to při našem maturitním plesu. Chtěla jsem si s nimi zazpívat. No, a protože se znám s bubeníkem Horváth bandu, zprostředkoval mi to. Zpívala jsem jen jednu písničku.

Mezi zpěvačkami v naší anketě jste vyletěla vzhůru opravdu bleskově. Co si o tom myslíte?

Hodně hlasů mi tam poslali kamarádi a známí. Nejspíš právě to se nelíbilo těm, co pak na web dávali své příspěvky. Teď, když už mám méně hlasů a nejsem na vedoucí pozici, jsem vlastně ráda. Jsem ráda, že se to uklidnilo.

Ale možná právě to, ti, kteří vám nepřejí, chtěli. Nejspíš by jim vyhovovalo ještě více, kdybyste se ze soutěže zcela stáhla. Přesto jste zůstala. Co byste dělala, kdybyste nakonec zvítězila? Změnilo by to nějakým způsobem vaši dráhu hudebním světem?

Tak to tedy vůbec nevím.

A jaký je tedy nyní váš současný hudební život?

Hraji stále na harmoniku a zpívám také v několika kapelách. S kapelou Vrakk jsme hráli například v benešovském Olympu. Vrakk už nyní neexistuje, proto není ani ve vaší anketě. Hraji také v kapele Klub Čerčany. S ní vystupujeme na plesích na Čerčansku.

Na plesích jako hlavní kapela, nebo jako zajímavý host?

Jako hlavní kapela.

Co byste vzkázala těm, kteří se projevili nepřejícně ve webové diskusi?

Asi nic.

A těm, kteří vám poslali svůj hlas a kteří vám drží palce?

Moc jim děkuji, že jsou na mě tak hodní.