„Náš FAN KLUB z Poříčí pořádá podobnou akci poprvé. Doufám, že lidé přijdou," svěřil se Jan Krůta, iniciátor vystoupení zpěvačky Zuzany Stirské a jejího Gospel Timu se sólisty a za doprovodu své dcery, harfistky Sany.

O návštěvnost koncertu si pořadatelé, kteří příchozím před kostelem sv. Havla nabízeli občerstvení, nemuseli dělat starost. Už půl hodiny před začátkem sobotního vystoupení se zdálo, že se do církevního stánku se více posluchačů nevejde. Přicházeli místní, přijížděla auta z okolních obcí i z Prahy.

Účast posluchačů organizátory mile překvapila

„Rozesílal jsem pozvánky emailem, tištěné dávali do schránek a vylepovali plakáty. Předpokládal jsem návštěvu asi stovky lidí. Mám radost, že lidi přišli. Bylo jich 221," uvedl Jan Krůta z poříčského FAN KLUBU, který sobotní koncert pořádal.

Aktivního pořadatelství se v nevlídném zimním počasí chopilo šestnáct členů spolku a vypomáhala další desítka místních obyvatel. Spokojení se slavnostním recitálem v prostředí sakrální památky byli pěvci i posluchači.

Výtěžek z dobrovolného vstupného, jehož podrobné vyúčtování zveřejní pořadatelé po spočítání všech nákladů na produkci, bude použitý na obnovu kostelních varhan v Poříčí nad Sázavou.

Gospel Time zapěje duchovní severoamerické i domácí písně například 2. února při „Party v Semaforu-konečně s Jitkou Molavcovou".