Štědré prostory nabízí zájemcům kromě dostatku místa k obdivování betlémů také horký čaj a svařák. Sbírka tamních betlémů začala vznikat v době v době, kdy děti majitelů zámku vyráběly a rodičům věnovaly tyto symboly Vánoc. Později přibyly také sáňky.

"Naše výstava betlémů se koná již pátým rokem, již si dovolíme říct, že se jedná o tradici, spousta lidí se nám se vrací opakovaněů," řekla majitelka zámku paní Valdová. Dále vyprávěla, jak výstava vznikla: "Výstava betlému vznikla tak, že když jsme rekonstruovali konírnu, kde se nacházíme, tak jsme pozvali lidi z vesnice na svařené víno, protože byli zvědaví, jak se to dalo dohromady a já jsem to vyzdobyla pár betlémy, které jsem měla od dětí. Z toho vznikla tahle tradice, potom jsme betlémy dokupovali."

Téměř všechny betlémy patří rodině Valdových, na výstavě je jen asi čtyři až pět zapůjčených kousků z celkového počtu kolem 150 betlémů. Mezi nejstarší patří kralické, z Podkrkonoší a Orlických hor. Ty se v oblasti vyráběly v zimě, protože nebyla práce a potom se vyřezávané figurky prodávaly na jarmarcích a různých poutích.

Výstavu majitelka s dcerou připravovaly celé čtyři dny. "Řekla bych, že rok od roku se o výstavu zájem zvyšuje," hodnotí počet návštěvníků paní Valdová. Výstava bude opět přístupná ve středu 26. prosince od 12 do 17 hodin.