Návštěvníky letos lákaly koncerty kapely Pekař, Terezy Maškové a legendární skupiny Děda Mládek Illegal Band. Pro nejmenší byl připraven bohatý program s divadly Studna a Kůzle, dvojicí Vanda a Standa a kreativními dílnami.

Na pódiu se s publikem podělil o své zážitky motokrosový závodník a mistr světa ve freestyle motocrossu Libor Podmol. Fanoušci motorismu si pak mohli vyzkoušet trenažér nárazu a zjistit, jaké to je převrátit se s autem přes střechu.

Milovníci dechové hudby si nenechali ujít vystoupení populární dechovky Sebranka a kapely Podzvičinka, zazněla i cimbálová muzika. Nechyběly ani vystoupení mažoretek z místní základní umělecké školy a gymnastek z Čechtic.

Bohatá nabídka občerstvení uspokojila i ty nejnáročnější gurmány. Kromě klasických českých a asijských specialit si mohli pochutnat na autentických mexických pokrmech od Radka Příhonského, zkušeného kuchaře, který vařil v Puppu a pro prezidenty.

Otevřeny byly i další vlašimské památky a instituce jako paraZOO, spolkový dům, střelnice Sellier & Bellot a astronomická pozorovací stanice. Pro veřejnost se otevřela i základna hasičů.

Atmosféru dotvářely pestré prodejní stánky a pouťové atrakce. Nabídka Májovek 2024 byla tak pestrá, že si každý našel to své. Tato akce se tak bezpochyby zařadila mezi nejvýznamnější události roku ve Vlašimi a okolí.