„Medvídek od Lucie Bílé je poměrně nenápadný a aby mu nebylo smutno, přicestoval spolu s partou dalších plyšových ručně šitých kamarádů, které zhotovily šikovné ruce členek našeho klubu. Zpěvaččině medvídkovi teď budou dělat společnost," řekla předsedkyně Klubu Panenky ČR a restaurátorka panenek Alena Zemanová.

Předsedkyně klubu panenek nenechala nic náhodě a nikomu nesvěřila tak důležitý úkol, jako je vybrat to správné a důstojné místo pro medvídka od oblíbené zpěvačky. „To není jen tak, musím to tady přerovnat, aby bylo všechno podle mých představ, tak jak to má být," vysvětlila Alena Zemanová, která pro vzácného medvídka po krátké úvaze vybrala prostřední vitrínu zadní trezorové místnosti galerie.

Jedním ze společníků Lucčina plyšáka bude i medvídek, kterého šila sama restaurátorka a předsedkyně klubu. „Dodělávala jsem ho ještě dnes ráno, vyšívala jsem mu třeba tady tyhle drápky," ukazovala na sousedním medvědovi vystavovatelka.

Výstavu s názvem Pojďte pane, půjdeme si hrát do Vlašimi s více než pětistovkou mnohdy originálních a vzácných plyšových medvědů můžete navštívit vždy od čtvrtka do neděle mezi 13. a 17. hodinou.

KAREL CHLUMEC