Hodinu po sobotním poledni zahájilo letní oslavu přátelské utkání v kopané. Návštěvníci slavností mohli pohlédnout na obec a její romantické okolí ze zpřístupněné kostelní věže. O dobrou náladu se v tu dobu starala dechovka Vranovanka.

„Měli jsme tu spoustu skvělých akcí pro děti i dospělé, mimo jiné se uskutečnilo i další kolo loni úspěšné soutěže o nejlepší štrúdl," uvedl Petr Čejka z organizátorského týmů slavností. „Škoda jen, že se přihlásily pouze dvě účastnice, i tak ale měla odborná porota těžkou práci vybrat vítěze, protože oba štrúdly byly výborné. Nakonec o pověstný chloupek zvítězila Marie Juklová, " připomněl Čejka.

Zkrátka nepřišly ani děti, pro které organizátoři pozvali loutkové divadlo s Pohádkami z košíku a uskutečnili na místním hřišti řadu zábavných a sportovních soutěží. Později hosty pobavili Petr Nagy revival i Čejka band. Dražil se také obraz místního rodáka a malíře Oldřicha Holuba, nechyběly ani soutěže pro dospělé, například v pití piva.

„Zájem byl o projížďky kočárem taženým koňmi a mladí uvítali ukázky break dance," dodala za pořadatele Marie Čejková s tím, že se podařilo zdárně navázat na loňský zahajovací ročník slavností.

Komu na slavnostech vyhládlo, měl na výběr z široké palety občerstvení. Někdo dal přednost šternberským koláčům, jiní zase ochutnávali guláš, klobásky či grilovanou krkovičku a pivo.

                                                                                                                                                                      KAREL CHLUMEC