Zaměstnanci a dobrovolníci hospice pro návštěvníky připravili zajímavý program, dobročinný módní bazárek a kreativní dílničku pro děti. Letošní novinkou je komunitní vánoční jarmark, kde se se svými výrobky, produkty či uměleckými výtvory budou prezentovat místní kreativci, řemeslníci a umělci.

„Pokud i vy něco hezkého, chutného či užitečného vyrábíte, a chcete se pochlubit, přihlaste se na telefonním čísle 731 908 671,“ vyzvala všechny šikovné ručičky koordinátorka jarmarku Bára Kunclová. „Prodejní místo vám bude poskytnuto zcela zdarma,“ dodala.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Program Adventní neděle odstartuje ve 13.30 hodin vystoupením dětí z čerčanské mateřské školy, na které navazuje loutkové divadélko Štěpána Volného, vernisáž obrazů, luceren a vystoupení všech oborů Základní umělecké školy Čerčany, autorské čtení Kláry Gočárové, happening zdravotních klaunů a hudební vystoupení farní Scholy z Poříčí.

V 16.30 hodin pořadatelé slavnostně rozsvítí Betlémské světlo, zazní slovo duchovní z úst Daniela Hottmara a hosté se pak společně vydají do čerčanského kina, kde od šesté odpoledne započne první adventní benefiční koncert ve prospěch Domácího hospice. Diváci se můžou těšit na flétnistu Jiřího Stivína, houslistu Martina Zbrožka, violoncellistu Matěje Štěpánka a vokální seskupení Mammas & Mammas. Navazující druhý koncert začne v 19.30 hodin.

Vstupenky v ceně 250 korun lze zakoupit už nyní na recepci Hospice Dobrého Pastýře a v čerčanském kině, nebo si je možné i zarezervovat na telefonním čísle 721 624 802.