Letos si Benešovsko připomene 95. výročí atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este a jeho manželku Žofii, s níž měl 3 potomky, z nichž nejstarší dceru zdobil titul kněžna z Hohenbergu a na Konopiště je z nádraží vozil kočár. Výhercem publikace Historie v obrazech – Posázaví ve fotografiích J. Pelíška a poukázek do Bowling baru v Tyršově ulici, kde hráč může v jedné hře získat maximálně 300 bodů, přičemž nápis STRIKE znamená, že srazil všech 10 kuželek, určil los Josefa Buzka z Neveklovska, který odpověděl správně na všech 5 otázek, stejně jako další soutěžící.

Výherce si věcné ceny může vyzvednout v redakci Benešovského deníku během příštího týdne, kdy soutěž pokračuje a bude se opět hrát o poukázky na konzumaci v restauraci Globe hotelu Atlas v Tyršově ulici a DVD Historie v obrazech – Posázaví ve fotografiích J. Pelíška.

Letos si Benešovsko připomene 95. výročí atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este.Sobotní výherce by měl vědět, co znamená, když se nad bowlingovou dráhou rozsvítí nápis STRIKE:


A) hráč smí v témže kole házet znovu


B) hráč srazil všech deset kuželek


C) hráč nesmí jedno kolo házet


Odpovědi zašlete sms zprávou ve tvaru
REP 0201 FERDINAND PA A nebo B nebo C
na redakční telefonní číslo 736 30 40 30 (běžný tarif) v pátek do 15 hodin.

Budoucí výherce poukázek by měl vědět, že panstvo se z nádraží na zámek dopravovalo:

A) vláčkem

B) kočárem

C) autobusem

Odpovědi zašlete sms zprávou ve tvaru
REP 0201 FERDINAND CT A nebo B nebo C
na redakční telefonní číslo 736 30 40 30 (běžný tarif).

Budoucí výherce pokázek by mohl alespoň tušit, že při bowlingu může hráč nahrát maximálně:

A) 100 bodů


B) 300 bodů


C) 200 bodů


Odpovědi zašlete sms zprávou ve tvaru
REP 0201 FERDINAND ST A nebo B nebo C
na redakční telefonní číslo 736 30 40 30 (běžný tarif).

Soutěž pokračuje do konce týdne. Správné odpovědi zveřejníme v sobotu spolu se jménem výherce poukázky do Bowling baru v Tyršově ulici a výpravné publikace Historie v obrazech – Posázaví ve fotografiích J. Pelíška.

Letos si Benešovsko připomene 95. výročí atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este,jež měl s Žofií z Hohenbergu z šlechtického rodu Chotků 3 potomky. Nejstarší dceru Žofii zdobil titul :


A) kněžna z Hohenbergu


B)vévodkyně z Hohenbergu


C) princezna z Konopiště


Odpovědi zašlete sms zprávou ve tvaru
REP 0201 FERDINAND UT A nebo B nebo C
na redakční telefonní číslo 736 30 40 30 (běžný tarif).

Letos si Benešovsko připomene 95. výročí atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este, jež měl s Žofií z Hohenbergu z šlechtického rodu Chotků :


A) 2 potomky


B) 3 potomky


C) byli bezdětní


Odpovědi zašlete sms zprávou ve tvaru
REP 0201 FERDINAND PO A nebo B nebo C
na redakční telefonní číslo 736 30 40 30 (běžný tarif) v pondělí do 24.00 hodin.

Soutěž pokračuje do konce týdne. Správné odpovědi zveřejníme v sobotu spolu se jménem výherce poukázkyna konzumaci v restauraci Globe hotelu Atlas v Tyršově ulici a DVD Historie v obrazech – Posázaví ve fotografiích J. Pelíška.