Viditelně dojatý zpěvák mezi písničkami doplňoval moderátora Miloše Pokorného, který písně a filmy spojené s Neckářem připomínal. „Film byl natočen v roce 1969, ale byl dlouhé roky v trezoru. Zlatého Medvěda jsme získali až v roce 1990 v Berlíně,“ vzpomínal Václav Neckář na film Skřivánci na niti. „S daty a jmény je to pořád dobré. Ale s texty je to už horší,“ doplnila pěvecká legenda.

Honza Ponocný alias Circus Ponorka a režisérka Alice Nellis. Dva poděbradští rodáci otevřeli v pátek večer hlavní program letošního osmého ročníku festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady.
Na Soundtracku bavili poděbradští rodáci Honza Ponocný a Alice Nellis

Spolu s kapelou Bacily a smyčcovým kvartetem představili především hity spojené s filmovou a pohádkovou produkcí. Ať už se jednalo o snímky, ve kterých Václav Neckář hrál, nebo v nich zazněly jím zpívané písně.

K radosti stovek diváků v Poděbradech zazněly například songy Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Stín katedrál, Ša-la-la-la-li, Kdo vchází do tvých snů má lásko, či Podej mi ruku a projdem Václavák. V rámci přídavku pak Neckář zazpíval jeden ze svých největších porevolučních hitů Půlnoční.

Zdroj: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Divákům z pódia během koncertu také ukázal dvě ze svých největších ocenění. Oscara za film Ostře sledované vlaky, kde herecky debutoval. A také Zlatou lyru, kterou získal na stejnojmenném bratislavském festivalu v roce 1981 za píseň Tvým dlouhým vlasům.

Tros Discotequos na poděbradském festivalu Soundtrack.
Sexy trio Dyk, Prachař a Maxián zaplnilo parkoviště pod zámkem. Hlavně fanynkami

Z rukou ředitele festivalu Soundtrack Michala Dvořáka v sobotu další cenu Václav Neckář na pódiu převzal. Tentokrát šlo o festivalovou cenu za přínos filmové hudbě. Po skončení koncertu dostal zpěvák od diváků kytice i přání pevného zdraví.