Gymnaziální sbor ale nemá na programu jen vystoupení, při němž se v aule sejde veřejnost a zazpívá si společně české koledy. V posledních letech se totiž aktivita sboru zvyšuje a to se projevuje nejen na vzrůstajícím počtu koncertů, ale i na účastech v pěveckých soutěžích.

„Naštěstí nám přicházejí další posily z řad nových studentů a absolventi zůstávají. Díky tomu si můžeme dovolit volbu stále náročnějšího repertoáru. Myslím, že díky podpoře školy se můžeme dále zlepšovat," míní Jana Šeborová, umělecká vedoucí sboru.

Její kolegyně Dana Jelínková, ještě připomněla, že zkoušení, koncerty a účast na festivalech, zabere dětem obrovské množství času. „Jsme moc vděčné, že ten čas obětují. Na druhou stranu za to získají neopakovatelný pocit na jevišti. To se opravdu nedá popsat, jen zažít," sdělila Dana Jelínková s tím, že sbor vystoupí i během benešovského adventu.

Příští rok oslaví těleso 20 let svého působení a na začátek léta začne připravovat program k oslavě jubilea. Zároveň se s ním zúčastní dalšího festivalu. Snímek pochází ze zkoušky sboru v hudební učebně gymnázia. 

Ondřej Kuchař