Benešovsko
Při plesech se budou zájemci veselit i tento víkend. V pátek 23. února od 20 hodin zahájí pořadatelé dva plesy. V jankovském sále se uskuteční ples místních hasičů, v čechtické sokolovně naopak ples cyklistů. V sobotu 24. února nebude o zábavu také nouze. Tradiční veselí začnou vždy od 20 hodin. Hasičský ples chystají ve Střítěži v kulturním domě, stejně tak si užijí zábavu i hasiči v čerčanské sokolovně. Ples hasičů budou mít i na sále ve Zderadicích a v kondracké restauraci. Naopak Sokolský ples si zájemci užijí v sále v Postupicích. Jubilejní 50. sokolský ples bude přichystán i v Domašíně. V neposlední řadě chystají netradiční ples i v Tomicích, který nese název Medákova šermířská zábava. Taneční akce se uskuteční v tomické klubovně již v sobotu od 19 hodin. Pro poslech i k tanci zahraje kapela Five Leaf Clover. Vítáni jsou hosté, kteří dorazí v historických kostýmech. Možné bude i přespání na místě.

Benešovsko
Konec studia oslaví v pátek 23. února studenti z ISŠT Benešov a SOŠ a SOU Vlašim. Ples vlašimské školy se uskuteční od 19 hodin ve Společenském centru v Týnci nad Sázavou. Studenti z Benešova se budou naopak veselit od 19 hodin v benešovském Kulturním domě Karlov.

Benešov
Ti, kteří si chtějí užít koncert, který se už nikde jinde v takové podobě neuskuteční, mohou dorazit v pátek 23. února do benešovského Music Clubu X. Od 21 hodin zde vystoupí známé uskupení Blakkwood Records se Sharlotou, Refewem, Foscem a Lucasem.

Drachkov
Drachkovský bazárek jarního a letního oblečení, a také hraček, her a sportovních potřeb, se bude konat o tomto víkendu ve spolkovém domě v Drachkově. Zájemci mohou nakupovat v pátek 23. února od 14 do 20 hodin, následně také v sobotu 24. února od 9 do 12 hodin.

Benešovsko
Načeradští ochotníci se tento víkend představí hned na dvou místech v okrese. Se svým nastudováním divadelní hry Pygmalion dorazí do Olbramovic v pátek 23. února v 19 hodin. Divadelníci z Načeradce také navštíví Trhový Štěpánov, a to v sobotu 24. února v 19 hodin.Neveklov
Především pro milovníky umění a tvůrčí nadšence je připravena událost v Neveklově. Kulturní komise města a místní Základní škola Jana Kubelíka, srdečně zvou malé i velké, aby se podíleli na realizaci venkovní galerie „GALERIE PLOT“. Ta by měla vzniknout v průchodu z Malého náměstí ke zdravotnímu středisku. Na akci, která se bude konat v sobotu 24. února od 9.30 do 12.30 hodin, poté od 14 hodin do 17 hodin ve výtvarném ateliéru zdejší školy, zúčastnění vytvoří libovolný obraz, který následně, spolu s ostatními výtvarnými díly, ozdobí neveklovský průchod. Nutné je mít přezůvky a vhodné oblečení.

Bukovany
Divadelní představení, které je vhodné především pro děti, bude připraveno v sobotu 24. února od 14.30 v Bukovanech. Loutkovou pohádku Pasáček vepřů malí diváci zhlédnou v sále bukovanské hasičské zbrojnice. Vstupné na akci je dobrovolné.

Karhule
Pro všechny, kteří mají zájem dozvědět se něco o pěstování a zpracování bylinek, a také o tom, co a jak z bylinek vyrábět, je přichystaný kurz v Experimentální zahradě pod Blaníkem v Karhuli. Individuální povídání s procházkou, se sběrem či poznáváním bylinek bude možné zažít v sobotu 24. února od 14 hodin. Stačí se jen zaregistrovat. Pořadatelka kurzu mimo jiné může povyprávět také o tom, jaké to je se odstěhovat z velkého města na vesnice. Zda je velký problém z ničeho vytvořit komunitní zahradu. A jak se starat o rodinu, projekty, práci a k tomu ještě jezdit do ciziny a užívat si život takový, jaký je.

Mrač
Prožitkový workshop, kde se pomocí barev a vůní vydají zájemci na cestu objevování místa zdroje životní síly a intuice, se uskuteční v sobotu 24. února od 15 do 19 hodin v mračské Mateřské škole Minisvět. Při kurzu budou zúčastnění pomocí pastelek a papíru zkoumat vnitřní prostor a objevovat, jakou barvu má naše duše. Vůně poté přítomné zavedou do centra podstaty a podpoří ženskost. To vše s přispěním hudby a obrazů. Workshop je určeny pro všechny, kteří rádi zkoumají svou duši, jsou vnímaví k barvám a vůním. Kurzem provede malířka Jitka Němečková a odborná aromaterapeutka Jana Urbanová.

Popovice
Divadelní veselohru Jitky Pavlicové, která nese název Chůvičky aneb kam se nechce ženské, tam nastrčí chlapa, mohou diváci zhlédnout v Hostinci Pod hrází v Popovicích, a to během dvou dnů. Nejdříve v pátek 23. února od 19 hodin, poté v sobotu 24. února také od 19 hodin.

Vlašim
Vyrobit si originální dekorace pro blížící se jaro a Velikonoce mohou zájemci v sobotu 24. února od 9 hodin ve vlašimském Spolkovém domě. Tvůrčí kurz s názvem Jarní zápichy a drátované kraslice bude trvat přibližně šest hodin. Na konci si ale účastníci odnesou hezké výrobky.

Postupice
Na Farmě Krišnův dvůr bude v neděli 25. února opět veselo. Jako každý týden, tak i tentokrát, bude totiž farma kousek od Postupic otevřená veřejnosti. A pro ty, kteří dorazí, budou mít příznivci hnutí Hare Krišna připravený bohatý program. Od 13. hodiny si budou moci zájemci užít zpívání Hare Krišna spolu s chrámovým obřadem. Bude se také promítat další část ze série „Následování Šríly Prabhupády“. Samozřejmostí a tradiční záležitostí také je velká hostina pro hosty, stejně tak prohlídka farmy. Farma Krišnův dvůr byla u Postupic založena v roce 1990. Od té doby zde příznivci hnutí hospodaří a pracují.