Vlašim
Děpsí pochod. To je akce pro dospělé, děti i psy. Pátý ročník vlašimského putování se uskuteční v sobotu 14. října od 9 hodin, kdy začne u paraZOO registrace účastníků. Letos se mohou zájemci těšit na nové rozvržení tras. Trasa dětská, která povede zámeckým parkem, bude měřit 5 kilometrů. Druhá nejdelší trasa pochodu bude určená výletníkům se psy, proto bude vedená co nejméně po silnici, a měřit bude 26 kilometrů. Silniční trasu, dlouhou 38 kilometrů, si užijí hlavně milovníci jízdních kol a koloběžek. Po trasách bude 5 kontrolních bodů.

Karhule
Dožínky pod Blaníkem začnou v sobotu 14. října od 13 hodin v Experimentální zahradě v Karhuli. Akce ukončí druhou sezónu ve veřejné bylinné zahradě pod Blaníkem. Připravené bude domácí pohoštění a různé hry pro děti i dospělé.

Bytřice
Podzimní bazárek si zájemci užijí od zítřka do soboty 14. října v Mateřském centru Kulíšek v Bystřici. Na tradičním jarmarku tak přítomní seženou všechno možné z čerčanských domácností, ale hlavně oblečení a věci pro nejmenší.

Týnec nad Sázavou
Hudební skupina Keks zahraje své hity v sobotu 14. října od 21 hodin ve Společenském centru v Týnci nad Sázavou. Známá benešovská pop rocková kapela rozvášní diváky tak, že se na týneckém parketu určitě nikdo nudit nebude.Vlašim
Podzimní tvoření pro všechny, kteří chtějí ke svým přidat i další nápady na výrobu výzdoby vycházející z právě probíhajícího ročního období, chystá na sobotu 14. října Sbor Církve bratrské Podblanicko. Pro ty účely si pronajal prostory ve Spolkovém domě sourozenců Roškotových na vlašimském Palackého náměstí. Akce začne přesně v 15 hodin a její konec plánují organizátoři o tři hodiny později. Kromě Podzimního tvoření se zájemci o aktivní prožití volna mohou těšit i na další program Spolkového domu sourozenců Roškotových. Od úvodu listopadu se tam každé liché pondělí bude konat pravidelné lezení na lezecké stěně. Každou středu se tam zase sejdou vyznavačky orientálního tance.

Konopiště
První ročník charitativního Nordic walking pochodu se uskuteční v sobotu 14. října dopoledne v konopišťském zámeckém parku. Vycházku do přírody s pomocí hůlek určených pro takzvanou severskou chůzi, při níž právě kvůli intenzivnějšímu zapojení rukou pracuje ještě více svalů, než při běžné chůzi bez hůlek, organizuje Českomoravská federace nordic walking ve spolupráci se Spolkem Martina Zacha, muže roku 2009 v České republice. Ten těsně po svém úspěchu utrpěl při skoku na lyžích do vody rybníka Kačák ve Vrchlabí těžké poranění krční páteře a ochrnul. Sraz účastníků je v 10 hodin na malém parkovišti pod Konopišťským rybníkem a pochod začne o půl hodiny později. Délka pochodu je sedm kilometrů, ale rodiče s dětmi, senioři či lidé se zdravotním omezením, kteří se na tak dlouhou trasu necítí, mohou jít je kilometry dva. Výtěžek z akce bude věnován Spolku Martina Zacha.Hradiště
Alikvotní sbor Spektrum zazpívá v neděli 15. října od 15 hodin v kostele sv. Klimenta na Hradišti pod vedením sbormistra Jana Staňka. Tento sbor je jediný v republice a jeden z mála na světě, který spojuje klasický sborový zpěv s alikvotním.

Benešov
Hned dvě velice zajímavé akce přichystal pro příznivce historie Státní okresní archiv Benešov za spolupráce Státního oblastního archivu v Praze a Muzea Podblanicka. Obě se konají v úterý 17. října v přednáškovém sále Státního okresního archivu Benešov v ulici Pod Lihovarem. První z akcí, zahájení výstavy s názvem Benešov technický, industriální, začne v 17 hodin, ale z kapacitních důvodů je určeno pouze pro zvané. Při tom se návštěvníkům současně představí stejnojmenná kniha Michala Horáčka. Následující výstava s přednáškou Jana Zikmunda nazvaná Co si stále boříme popisuje situaci vztahující se k mizejícímu průmyslovému dědictví také s ohledem na Benešov. Jan Zikmund pracuje ve Výzkumném centru průmyslového dědictví při Fakultě architektury Českého vysokého učení technického v Praze. Vstupné na výstavy Benešov technický, industriální a Co si stále boříme je dobrovolné.