Čerčany
Nejlepší film roku s nádechem komedie a erotikou prosycený thriller. Na takové snímky se mohou těšit diváci, kteří v pátek 29. září a v sobotu 30. září zavítají do čerčanského biografu. V pátek kino promítá francouzsko britskou komedii I dva jsou rodina. Idylku rodinného poklidu vystřídá v sobotu v 19.30 drama Dvojitý milenec, v němž se mladá žena se sklony k depresím zamiluje do svého psychologa.

Přestavlky
Jak správně pomáhat a při tom neuškodit, budou už pojedenácté trénovat dobrovolní hasiči. Sejdou se kvůli tomu při hasičsko – záchranářském nočním cvičení v Přestavlkách u Čerčan. Nácvik začne v sobotu 30. září ve 13 hodin a předem dané úkoly budou požárníci pod dozorem zkušených profesionálů z HZS Benešov, ZZS Benešov a také benešovských policistů plnit až do nedělního rána.Týnec nad Sázavou
Setkání se známými, ale především prodej a nákup oblečení, bot nebo sportovních potřeb pro zimní radovánky dětí. To je účel dalšího bazárku situovaného k podzimu a zimě. Tržní akci, které se pravidelně účastní nejen rodiče malých a větších dětí, organizuje už několik let Mateřské centrum Motýlek z Týnce nad Sázavou. V jeho sídle v Okružní ulici, se vše podstatné odehraje v sobotu 30. září od 9 do pravého poledne. Každý z prodávajících si své zboží případným kupcům nabídne sám u stolku, za jehož umístění organizátorům zaplatí stokorunu.

Benešov
Výstavu věnovanou 120 letům Pivovaru Ferdinand mohou zájemci za dobrovolné vstupné navštívit ve výstavním sále Státního okresního archivu Benešov v ulici Pod Lihovarem. Expozice představuje tradiční způsob výroby piva a sladu tak, jak to bylo běžné nejen před oněmi 120 lety, ale vlastně ještě dříve, už před lety 145. V archivu se návštěvníci až do pátku 6. října dozví také to, jak to s vařením piva v Benešově vlastně bylo a je. Na výstavě jsou vůbec poprvé publikovány některé doposud neznámé stavební plány, fotografie i fakta z dějin benešovského pivovaru.

Hulice
Hrátky s voskem, to je tvoření pro děti i dospělé. Akci pořádá Včelí svět v Hulicích v sobotu 30. září od 10 hodin. Zájemci si namalují obrázek horkým voskem nebo si vyrobí svíčku dle vlastní fantazie. Děti si budou moci vytvořit voskové ozdoby a také obrázky.Vlašim
Staré odrůdy z Podblanicka i dalších krajů si mohou zájemci prohlédnout do soboty 30. září v Podblanickém ekocentru. Nepřebernými druhy ovoce se budou moci návštěvníci nejen pokochat, ale také je ochutnat. Otevřeno je denně od 9 do 17 hodin.

Votice
Cyklotoulka neboli Cyklotulák povede po třech trasách votické kopretiny. Start bude připraven z cyklozahrady U modré kočky v sobotu 30. září od 8.30. Pořadatelé upozorňují, že se nejedná o závod, ale o pohodový výlet po mléčné, zkušené a libové trase.

Roudný
Komentovaná vycházka po stopách dolování v bývalém zlatodolu v Roudném je připravena na neděli 1. října od 10 hodin. Sraz je u naučné stezky na návsi v osadě Roudný. Dvou a půl hodinová vycházka povede zalesněným členitým terénem.

Kladruby
Výstava hroznů révy vinné je k vidění do soboty 30. září v Obecním úřadě Kladruby u Vlašimi. Návštěvníci budou moci od 9 do 17 hodin zhlédnout na 150 různých odrůd révy vinné. Ty pěstuje v Kladrubech Zdeněk Jedlička jako jediný pěstitel na Benešovsku.

Vlašim
Podzimní jablkobraní začne v sobotu 30. září od 13 hodin na zahradě Spolkového domu ve Vlašimi. Přítomní si během odpoledne užijí hudební i divadelní představení či tvořivé a řemeslné dílny. Akci navštíví Jakub Veleba, Divadlo Bořivoj i Dei Gratia. Nejen děti budou moci zhlédnout i zajímavou dělostřeleckou show s exhibicí s miniaturními kanóny. Samozřejmostí jablkobraní je i moštování.

Sázava
Františkův den. Právě tak se jmenuje akce, kterou na středu 4. října chystá v sázavské Huti František obecně prospěšná společnost Cesty skla. Cílem celodenní akce, která začne v 10 hodin dopoledne je propagace výroby skla a sklářského umění. Huť František najdou zájemci v ulici Ke Kácku.