„Na dvou představeních v Načeradci nás vidělo téměř čtyři sta lidí, ve Vlašimi bylo na Kurz rodičovství dokonce vyprodáno, přišlo dvě stě osmdesát diváků. Jen o sto lidí méně shlédlo představení ve Zdislavicích, hráli jsme v Kondraci, v RÚ Kladruby, ve Chmelné nebo na přehlídce v rámci Votického kulturního léta," řekla představitelka jedné z hlavních postav Lenka Jedličková s tím, že v menších obcích, jako je třeba Pohnání, přišly jen čtyři desítky diváků. „Je třeba si ale uvědomit, že je to více než polovina všech obyvatel obce," dodala představitelka manželky Jolany.

Desátá repríza amatérských divadelníků se uskuteční opět na mateřské scéně v sále Základní školy Načeradec.

Kolotoč bláznivých událostí kolem zapomenuté žádosti o adopci se roztočí už v sobotu 13. prosince od 18.30.

A o čem hra pojednává?


Manželé Povolní dostanou zprávu, že pro ně konečně mají dítě k adopci, o níž žádali před osmnácti lety. Mezi tím se jim však podařilo zplodit vlastní, nyní skoro dospělé, děti. Manželka Jolana v podání Lenky Jedličkové by dítě uvítala s otevřenou náručí. Jolanino nadšení ale zpočátku nesdílí její manžel Václav představovaný Jiřím Jedličkou. Nejhůře tuto událost vnímají jejich dospívající dvojčata Jiří a Ema.


„Celkem Kurz rodičovství vidělo asi dvanáct set diváků. Začátkem ledna se s představením chystáme do Olbramovic, uvidí nás třeba i diváci v Trhovém Štěpánově a chystáme se také na divadelní přehlídku do Sadské," prozradila režisérka souboru Marie Čálková.

KAREL CHLUMEC