Zaposlouchat se do melodií zahraných na padesáti sedmi zvonech byl skutečně impozantní zážitek pro všechny návštěvníky, kteří zaplnili celé náměstí. Mezi zhruba dvacítkou zahraných skladeb nemohla chybět ani klasika Jingle bells.

Koncertu předcházela beseda se zvonařem Petrem Rudolfem Manouškem, autorem zvonů zvonkohry.

Akce, kterou pořádalo Město Pyšely ve spolupráci s místními hasiči, byla zajímavá i tím, že se bohaté občerstvení podávalo zcela bez použití plastů. Místní návštěvníci si přinesli většinou své porcelánové hrníčky, a kdo jej neměl, tak si ho mohl u stánků zdarma zapůjčit. A například obložené chleby se servírovaly jen tak do ruky.

Pražská mobilní zvonkohra byla postavena v roce 2000 až 2001. Celkem je použito 57 zvonů, kdy největší váží 860 kilogramů a nejmenší 5 kilogramů. Celková hmotnost zvonů činí 4950 kilogramů a hmotnost kompletního nástroje je 12 tun, spolu s vozidlem necelých 22 tun.

Na její výrobě se podílely firmy Zvonařství Manoušek, nizozemská Royal Eijsbouts a Clock-o-Matic z Belgie. Výtvarná výzdoba zvonů je dílem akademické sochařky Květy Manouškové.