Soubor Zornice totiž v uplynulých dnech opakovaně „utrpěl úspěch" se hrou o mužích, ženách, válce a hlavně sexu Lysistrata.

Ve Voticích se na maršovické ochotníky přišlo do sokolovny podívat 116 diváků, přičemž jak potvrdila ředitelka městského kulturního centra Jana Pavluková, běžná návštěvnost divadelních představení se pohybuje kolem 50 až 60 osob.

„I v malé obci Šebáňovice  na Lysistratu dorazilo hodně diváků. Těch platících 97 a když připočítám pořadatele, tak i tam jsme překročili magickou stovku," připomněl Bohumil Ježek, starosta Maršovic a jedna z hybných pák ochotnického souboru.

Představení Jedna z nás, jehož premiéra se v sále maršovické restaurace Na Radnici uskuteční v sobotu od 20 hodin, mělo mít původně komornější podobu.

„Nakonec se počet postav v příběhu rozrostl na pět, 4 ženy a 1 muž. Realizace představení byla poněkud delší. Na sobotní premiéru  nacvičujeme přibližně od loňského léta," upřesnila Jiřina Hrebičíková, která  zahraje Danu Pokornou s přezdívkou  Vrabčák.  Ptačí přezdívky mají i další ženské postavy.

„Divadelní příběh je o dětství a dospívání v době socialismu, o přátelství které nás drží od doby, kdy jsme byli sotva ochmýřená holátka až do doby, kdy máme vlastní hnízda a mláďata připravená z nich vylétnout. O tom, že život není vždycky peříčko, ale když máte někoho, kdo by s vámi do něj foukal, dokáže polechtat na bránici, i kdyby zrovna do smíchu nebylo," nastínila autorka představení.

„Prvotní snahou je podat pohled na život vesele i vážně. Snad víc vesele, než vážně. Doufáme, že přestože je příběh napsaný tak, jak je svět viděný ženskýma očima, bude se líbit divákům obého pohlaví a  všeho věku," dodala Jiřina Hrebičíková.

Ochotničení v Maršovicích se proklubalo znovu k životu v devadesátých letech minulého století díky Ivě Kofroňové, která založila dětský soubor. Na její iniciativu navázala Lucie Ježková a s vedením divadelního souboru dospělých Bohumil Ježek. Duo L. a B. Ježkových jej úspěšně vede doposud.