Fanoušci popkulurního žánru se mohou těšit na množství herců, komiksových výtvarníků, spisovatelů a dalších umělců. Mezi hosty je například herec a režisér Ian McDiarmid, který je nejvíce známý pro svou roli císaře Palpatina ve franšíze sérií Star Wars či herečka Christina Chong, která hraje od roku 2022 jednu z hlavních rolí v seriálu Star Trek: Podivné nové světy nebo herečka Elodie Grace Orkin ze seriálu Stranger Things.

Svou účast také potvrdil herec Danny Glover, který je známý z akčních filmů Smrtonosná zbraň a Predátor či herec Dan Fogler, který ztvárnil postavu Jacoba Kowalského ve franšíze Fantastická zvířata a zahrál si v množství seriálů jako Goldbergovi, Hannibal nebo Živí mrtví.

Těšit se mohou fanoušci také na Richarda Deana Andersona, hlavního hrdinu seriálového MacGyvera nebo představitel Jacka O’Neilla z Hvězdné brány, která bude mít na akci ještě i dalšího zástupce, a to Corina Nemce. 

Zdroj: Deník/ Radek Cihla

Z komiksových tvůrců vystoupí například R. M. Guéra, Frank Cho, Mahmud Asrar či Brian Bolland, ilustrátor mimo jiné ikonického díla Batman: The Killing Joke, nebo Jason Aaron, scenárista mnoha marvelovek. Nebudou chybět ani oblíbení čeští zástupci, tuzemskou komiksovou tvorbu bude reprezentovat Murin Wolf.

Comic-Conu Prague se zúčastní rovněž řada takzvaných cosplayerů, kteří svou lásku k oblíbeným fantasy hrdinům vyjadřují hlavně skrze kostýmy.

Festoval Comic-Con Prague 2023.Festoval Comic-Con Prague 2023.Zdroj: Deník/Radek Cihla

K vyzkoušení budou mít návštěvníci k dispozici speciální expozici s názvem FutureCity. S pomocí virtuální reality je přenese do blízké budoucnosti Prahy. Oproti minulým ročníkům představí i plán na další rozvoj Prahy nebo novou šifrovací hru o Praze a interaktivní výstavu o pražském vodárenství.

V neděli festival nabídne takzvanou PokéTour, která představí výuku karetní hry Pokémon TCG, burzu a prodej karet, kvíz, bingo a další soutěže či tombolu včetně merche. Prostor však bude zasvěcený i sběratelským karetním hrám, wargamingu a RPG (role playing games).

Národní muzeum se otevřelo zdarma, zájem byl obrovský.
Národní muzeum slaví 205 let vstupem zdarma. Zájem je obrovský

„Po nástupu do časoprostorové kapsle vezmeme pasažéry na cestu do budoucnosti. Ocitnou se v Praze poháněné moderními technologiemi, řízenými na základě dat, v metropoli, která je mnohem čistší, tišší, a také daleko zelenější. Během cesty se seznámí s vládcem podzemní říše, navštíví dopravní ústřednu nebo biologickou čističku odpadních vod,“ prozrazuje za organizátory Pavel Renčín, marketingový ředitel společnosti Active Radio.

Loňský ročník Comic-Con Prague navštívilo přes 18 tisíc popkulutrních nadšenců. První takové setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů, seriálů a knih se konalo v USA v roce 1970.