Hlavní plesová sezóna začala a některá města přicházejí i se svými vlastními akcemi. Plesy tak už nejsou jen v režii spolků.

Již v pátek 12. ledna se uskuteční Ples Benešova, který v Kulturním centru Karlov začne od 19.30. „Při plese zahraje Horváth Band, na pódiu se ale objeví i Miro Žbirka a jeho skupina. Připraveny budou i taneční ukázky v podání Veroniky Lálové, finalistky Stardance,“ řekla Eva Otradovcová z benešovského Kulturního a informačního centra.

Dalším, o nic méně zajímavějším plesem, bude ten v Sázavě v sobotu 13. ledna, který nese pojmenování Květinový. Název nebyl vybrán náhodně. Během večera si totiž návštěvníci budou moci vydražit jeden z květinových klobouků, které vyrobila česká mistryně tohoto řemesla Klára Vavříková. „Letošním tématem plesu je první republika. Ti, kteří přijdou na akci v nejlepším kostýmu, budou ohodnoceni. Na programu máme připraveno ještě jedno překvapení, které bude doopravdy velké,“ uvedl Milan Štědra, vedoucí Informačního a kulturního centra Sázava. Sázavský ples začne od 19 hodin v místním Společenském domě.

Stejně zábavné ale budou i plesy, které pořádají myslivci, hasiči či dokonce rodiče. Tento víkend se mohou zájemci vydat na Myslivecký ples do Týnce nad Sázavou či na ples Unie rodičů v Trhovém Štěpánově. I mimo okresní města budou na pořadu dne tancovačky. Třeba v Louňovicích pod Blaníkem zahájí svoji tradiční zábavu hasiči v sobotu 13. ledna od 20 hodin.

Nejbližší plesy na Benešovsku

Benešov
Ples Benešova 12.1. od 19.30, KC Karlov

Sázava
Květinový ples 13.1. od 19 hod., Společenský dům

Týnec nad Sázavou
Myslivecký ples 13.1. od 20 hod., Společenské centrum
Ples farnosti 20.1. od 19 hod., Společenské centrum

Trhový Štěpánov
Ples Unie rodičů 13.1. od 20 hod., Sokolovna

Votice
Hasičský ples 20.1. od 20 hod., Sokolovna

Neveklov
Hasičský ples 26.1. od 20 hod., Sokolovna

Bystřice
Hasičský ples 3.2. od 19.30, v sále U Hlaváčků