Bohumil Bochňák, šéf šéfkuchařů na Expu v Miláně, je také provozovatelem restaurace Stará myslivna na Konopišti vyhlášené široko daleko zvěřinovými specialitami. Jeho firma IGC společně se sesterskou společností Arteo zvítězily ve výběrovém řízení Ministerstva zahraničí na provozovatele restaurací při výstavě Expo 2015.

V Miláně si proto hosté českého pavilonu pochutnávají na dobrotách ze srnčího, kančího, daňčího a poměrně vzácného zaječího masa. V Miláně ale nechybí ani klasiky české kuchyně, zvěřinový guláš, steaky z jelena či daňka a srnčí se šípkovou omáčkou. Část z dobrot, především bažanti, přitom pocházejí z Benešovska, z líhní Lesů ČR, Lesního závodu Konopiště.

„Naši šéfkuchaři ji připravují ze skutečných šípků, žádných polotovarů a zahušťují ji perníkem. Proto je omáčka voňavá a je to skutečně delikatesa," uvedl Bohumil Bochňák.

K české kuchyni však podle Bochňáka patří také jiná klasika – utopenec, zavináč a také smažený sýr.

I ten hostům Expa nyní připravují nejlepší čeští šéfkuchaři, jinak členové prestižních českých hotelů a restaurací. A k degustaci českého, plzeňského piva hosté v českém pavilonu přikusují preclíky z pekárny Khek v Benešově. I s ní se Bohumil Bochňák stejně, jako z řadou dalších dodavatelů z celého Česka, domluvil na spolupráci. Chod českých restaurací zajistí v Miláně 49 pracovníků. Milánské Expo začalo 1. května a jeho brány se zavřou posledního října.

Bohumilu Bochňákovi je 55 let s rodinou žije v hlavním městě, ale jeho kořeny sahají na Plzeňsko. Jezdí na kole, maluje obrazy a velice rád zachraňuje staré věci. Jednu takovou, orchestrion, můžete obdivovat i v restauraci Stará myslivna.

Otázky a odpovědi najdete ZDE.