Na úvod to bylo stand-up představení slam poetry, které bylo první svého druhu v Benešově. Jako další se Šímově síni představila soutěž v divadelní improvizaci, ze které odcházeli diváci doslova nadšeni. Na muzejním dvorku odehrála nezávislá Umělecká skupina OLDStars představení Shakespearova Macbetha.

O hudební premiéru se ve čtvrtek 4. srpna postaral svým recitálem kytarista, skladatel a hudební pedagog Adam Pavlíček. Vystoupení zahájil interpretací loutnové suity číslo 997 Johanna Sebastiana Bacha. Poté již Adam Pavlíček hrál převážně své autorské skladby doplněné i o melodie populární hudby. Typické pro jeho vlastní tvorbu je časté použití techniky perkusivního fingerstylu.

Ze soutěže v divadelní improvizaci v Muzeu umění a designu v Benešově.
PODÍVEJTE SE: Divadelní improvizace uchvátila Benešov. Diváci odcházeli nadšeni

Adam Pavlíček se narodil v roce 1985 v Praze. Na kytaru začal hrát ve svých 10 letech. V roce 2001 nastoupil na Pražskou konzervatoř, aby po jejím absolvování pokračoval ve studiu hry na kytaru na Akademii múzických umění v Praze u Milana Zelenky. Závěrečný rok studia strávil na zahraniční stáži v Curychu.

Nyní kromě skladatelské a koncertní tvorby působí jako pedagog na Základní umělecké škole Josefa Suka v Benešově. V roce 2021 vydal sve první autorské album Before You Arrived. Současné době píše učebnici hry na kytaru a připravuje materiály pro další album.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.