„Kolikátý ples to dnes je, nevím, ale po obnovení tradice jich určitě bylo více než deset,“ ujistil předseda struhařovských myslivců.
Tanečníkům v sále restaurace Jiskra hrála do kroku i k poslechu hudební formace Unigena. Organizátoři bálu pro ně zajistili do tomboly dvě divoká prasata, daňka, srnu, 50 bažantů, 40 kachen a 20 orebic. S dalšími pak věcmi, jako vínem, keramikou nebo trvanlivými lahůdkami dohromady 350 cen. Deset nejhodnotnějších si šťastní výherci vyzvedli po půlnočním losování.

Ples pro místní i přespolní zajišťuje spolek Mlýn, který má v současnosti 35 členů a provozuje myslivost na 2400 hektarech.
„Stárneme, ani u nás není moc mladých. Myslivost je totiž jednou z nejnáročnějších zálib,“ připomněl předseda spolku. Přesto se ve Struhařově konají pravidelně také prestižní, okresní výstavy trofejí.

„Věřím, že naši hosté budou spokojeni a že se jim myslivecký ples bude líbit,“ přál si Petr Eichler v úvodu plesu.

Na svátek Tří králů tančili také myslivci z Pyšel. I do tamní sokolovny v sobotu večer Benešovský deník zavítal. Fotografie z této kulturní události ale v Deníku nehledejte.
„Nepotřebujeme propagaci. Lidí sem chodí hodně, a kdyby byly fotky v novinách, přišlo by jich příště ještě více,“ uvedl hlavní pořadatel plesu s tím, že si nepřeje, aby Benešovský deník v pyšelské sokolovně bál dokumentoval.