„Prvním impulsem k uspořádání bazárku bylo to, že jsme chtěli nakoupit nějaké oblečení pro naše děti a že také to už nepotřebné, prodáme,“ prozradila Markéta Štecherová.
Jenže v okolí Vlašimi a samozřejmě i na straně, kde leží Miřetice, se koná poměrně hodně bazárků, a tak aktivní ženy rozšířily akci i o tržiště. Ve sportovní hale u fotbalového hřiště se loni sešlo jen pět prodejců, zatímco tentokrát jich bylo už devatenáct. Nabízeli zboží, které se více či méně vztahovalo k Vánocům. Na pultech nabízeli svíčky, věnce, ozdoby nebo i kulichy či košíky z papíru a domácí mýdla.


„Jarmark je zaměřená na hand made, tedy to, co si lidé doma sami vyrobí,“ upřesnila Kateřina Jenšíková, Pražanka, která už rok a půl žije Miřeticích.
Nakupující se mohli při vybírání zahrát třeba svařeným vínem, se mohli dokonce ve fotokoutku nechat zvěčnit. Ale přes to, že si akce začíná získávat své zákazníky a příznivce, jistotu delšíého trvání rozhodně nemá. Čáru přes rozpočet by mladým ženám mohla udělat povinnost zavedení registračních pokladen.
„Zatím jsme od nich osvobozené, ale jak dlouho to vydrží, nevíme. Pokud by tu musely být, což by znamenalo, že pokladnu bude muset mít každý z prodejců, protože každý prodává jen sám za sebe, skončily bychom,“ dodala Markéta Štecherová, i když už teď se těší na příští rok. „Doufám, že přijde ještě více lidí, a že si to tady zase všichni náramně užijeme,“ dodala.