Průvod začal oficiálně svoji pouť po vesnici přijetím starosty obce Františkem Pávem, který masopustnímu reji požehnal a předal do půlnoci vládu nad obcí. A pak už došlo i na hodování u bohatě prostřeného stolu, který připravila starostova žena. Zde nechyběly řízky či něco silnějšího na zahřátí.

To asi nejvíc potřebovala zdravotní sestřička, kterou zosobňoval sám starosta dobrovolných hasičů Miroslav Červ. V krátké zdravotní uniformě, se silonovými punčocháči a bílými sandály mu to sice moc slušelo, ale nikdo asi nepochyboval, že mu musí být pořádná "kosa". Skutečnou kosu měla smrtka ve velice důvěryhodné masce, které by se jeden za tmy i opravdu lekl.

Zdroj: Youtube

Ani další masky nezůstávaly pozadu v originalitě a nápaditosti, některé však byly nekomfortní tím, že tvořily překážku v konzumaci různých dobrot a nápojů připravených na stolcích u jednotlivých domů, kolem kterých průvod procházel. Jako například hlava Shreka nebo přilba kosmonauta.

„Máme to tak do čtyř hodin, obcházíme Popovice i Mladovice, začínáme i končíme pouť v pohostinství Pod Hrází tady v Popovicích, kde pak ještě pokračujeme debatováním u stolů. U nás má každoročně průvod na starosti Cadrnáč, maska, která má na sobě desítky krepového papíru. Tak jsem rád, že nám vždy vyjde počasí, nechci si představovat, jak by vypadal tento kostým v dešti. Občané jsou na nás už připraveni, jsou předem informování rozhlasem, plakáty i emailem. Provází nás muzikant s harmonikou, který u každého domu hraje a náš nezbytný maskot medvěd si s hostitelem zatancuje. My mu popřejeme hodně štěstí a nabídneme si z připraveného pohoštění,“ popsal přibližný průběh maškarního průvodu starosta hasičů Červ. "Každopádně jsou to aktivity, které pomáhají stmelení obyvatelů a lépe zvládat čekání na jaro," dodal.

I v mateřské školce MiniSvět děti dostávají vysvědčení v podobě hvězdiček
Děti v Mateřské škole MiniSvět dostávají vysvědčení
Ilustrační foto
Lidé mohou říci policistům, kam postavit radar
Gymnastky z Benešova cvičily na pražské Bohemce.
OBRAZEM: Návštěvy gymnastické tělocvičny si děti velmi oblíbily