Toho hodlá dosáhnout město Benešov a kvůli tomu na posledním jednání zastupitelstva zřizovatel Městského kulturního střediska Benešov (MKS) navrhl hlasování o zrušení této organizační složky města. Současně s tím pak podal návrh na zřízení příspěvkové organizace Kulturní a informační centrum Benešov.

„Jde nám o to vytáhnout kulturu ve městě na vyšší úroveň,” vysvětlil místostarosta Benešova Tomáš Podhola. „Už patnáct, dvacet let je tu ve stejných kolejích. Městské kulturní středisko dělalo to, co mělo, ale s ničím novým za tu dobu nepřišlo,” tvrdí politik.

Opozičním zastupitelům nebylo jasné, proč má být zrušena jedna z organizací a nahrazena jinou se stejným zaměřením a náplní práce.

„Zkušenosti o práci příspěvkových organizací jsme čerpali i v jiných městech republiky. Příspěvkovou organizaci lze lépe řídit,” vysvětloval místostarosta.

Jeho opoziční kolegyně Blanka Raudová vyjádřila ale obavu o dvě pracovnice MKS, které jsou už ve věku, kdy by po ztrátě zaměstnání těžko hledaly další uplatnění.

„Nikoho propouštět nebudeme. Nabídli jsme jim přechod na jiné místo, a mohou se přihlásit také do výběrového řízení na posty v novém Kulturním a informačním centru,” řekl Podhola.
Ten si od práce nové příspěvkové organizace slibuje také vyšší příjmy do městské kasy. Do života by měla vstoupit už na Nový rok a den před tím MKS zanikne.

Kulturní a informační centrum (KIC), jak už název napovídá, bude mít na starosti nejen kulturní akce v KC Karlov, ale také bude odpovídat za práci infocentra. To je dosud v objektu polikliniky na Malém náměstí a už brzy se přestěhuje do zrekonstruovaných prostor na náměstí Masarykově tam, kde byli čtenáři zvyklí chodit do knihkupectví a antikvariátu.

O nových pracovnících KIC rozhodne výběrové řízení a komise sestavená ze zastupitelů Benešova.