Nyní, v polovině ledna, tam ale hosty ještě nevyhlížejí. Přípravy na první letošní akci, jíž budou v neděli 31. března Velikonoce na hradě, jsou ale i tak v plném proudu.

Kromě klasického gruntování dolaďuje muzeum také další část aplikace, jejímž úkolem je přiblížit město hostům. Ocení ji zejména ti, kteří se do Týnce chystají, a protože o něm zatím nic neví, teprve jeho návštěvu zvažují. „Díky aplikaci má návštěvník možnost na dvou trasách navštívit starý Týnec a také hrad a městské muzeum,“ připomněla kastelánka Městského muzea Týnec nad Sázavou Martina Hrušková.

Aplikaci, z které o zajímavostech Týnce a jeho historii promlouvá herec Otakar Brousek, je možné si stáhnout pomocí QR kódu. „Je to výborná věc také pro ty, kteří k nám do města přijedou už nyní, kdy jsou hrad i muzeum uzavřené,“ dodala kastelánka.

close Městské muzeum a hrad Týnec nad Sázavou se chystá na 65. sezonu. Na návštěvu města zve v internetové aplikaci herec Otakar Brousek. info Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner zoom_in Aplikace je vybavená i mapou s vyznačenými zastávkami. V současné době je možné si ji stáhnout z pohodlí domova. Po otevření muzea, tedy od jara, si ale aplikaci budou moci návštěvníci místa načíst prostřednictví QR kódu do svých mobilů přímo v týneckém muzeu.