„Na divadelní představení s názvem Věčný panic aneb Pan Koťátko se žení přišly více než dvě stovky diváků. Takový zájem nás velmi mile překvapil. Věříme, že vysoká účast bude provázet i další divadelní představení a kulturní a společenské akce, které v multifunkčním centru chystáme v následujících měsících," uvedla Jana Hejhalová, ředitelka Městského kulturní centra Votice, pod nějž zrekonstruovaný objekt spadá.

Jana Hejhalová upřesnila, že byť projekt nepočítal s tím, že v budově kino zůstane, v promítání filmů se bude pokračovat dál.

„Za pomoci dataprojektoru, který byl v centru nainstalovaný. Výhoda těchto projekcí spočívá hlavně v příznivé ceně za pronajatý film, která se promítne do ceny vstupenky. V případě digitalizace, která byla také zvažovaná, ale bylo od ní kvůli vysokým nákladům upuštěné, by dosáhlo vstupné na projekce mezi sto osmdesáti až dvěma sty korunami," vysvětlila Jana Hejhalová.

Občané Votic si multifunkční centrum mohli poprvé prohlédnout v sobotu 10. října, kdy krátce po 16. hodině přestřihli slavnostní pásku starosta města Jiří Slavík, ředitelka Městského kulturního centra Jana Hejhalová, Klára Fronková z Oddělení Finanční útvar a publicita Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy a Jaroslav Straka, jednatel firmy Památky Tábor, která přestavbu provedla.