Do městského divadla Na Poště dorazili kromě účastníků z tradičních týmů základních a středních škol, středisek volného času a tělovýchovných jednot, benešovského Domu dětí a mládeže také tanečníci ze Stříbrné Skalice, Senohrab i Mělníka.

Domácí týmy měly výhodu v hlasité podpoře diváků z řad rodičů či celých tříd, které fandily svým spolužákům.

„Soutěž se vydařila. Všichni tancovali s velkým zápalem. Kvalita vystoupení a úroveň tanečních se týmů každým rokem zvyšuje. Publikum vytvořilo v sále skvělou atmosféru," uvedla Hana Kohoutová ze Střední odborné školy v Černoleské ulici, která sedmý ročník soutěže ve spolupráci s benešovským Kulturním a informačním centrem pořádala.

Každoroční přehlídka regionální amatérské taneční scény, kterou vyhlašuje Středočeský kraj, vznikla se záměrem nabídnout žákům pozitivní program k využití volného času a zároveň působit jako aktivní prostředek prevence sociálně patologických jevů na školách.

Koláče se staly cenou útěchy

Tanec na parketě hodnotila odborná porota složená z aktivních závodních tanečníků (Tomáš Kohout, Jaroslav Šilhavý a Martina Slabihoudková), která sledovala držení těla, pohybové dovednosti, obtížnost tanečních prvků, choreografii, synchronizaci a celkový taneční projev.

„Vítězné týmy obdržely poháry, diplomy, dorty, pekařské výrobky a věcné ceny v podobě sportovní láhví s chlazením, šitíček, hlavolamů, tašek a DVD," poznamenala Hana Kohoutová. Taneční týmy, které se neumístily, obdržely koláče jako cenu útěchu.

Z každé kategorie postoupily z benešovského okresního kola první dva týmy do krajského kola v Mladé Boleslavi.

Pořadí nejlepších tanečníků

Minitýmy (1.stupeň ZŠ): Let´s go PARTY! (WORMS – ZŠ Sedčany), Talk Dirty (DDM Bn), Tučňáčí tanec (ZŠ Dukelská Bn).
Týmy: Move it! (BUBBLES – 1. ZŠ Sedlčany), Gymdance mini (DDM Bn), Šelmy (DDM Bn)

Minitýmy (2. stupeň ZŠ): Human (Youngsters – DDM Bn), Memories will (Double Dý eM – Little – DDM Bn), KLLAN (Double Dý eM – Little).
Týmy: The Truth (YOUNGSTERS – DDM Bn), Shake a leg! (CRAZY DOLLS – Sedlčany), Uhhlala (Double Dý eM – Little – DDM Bn).

Minitýmy (střední školy): Loocking back (Dangerous – DDM Bn), Kristalis (ZŠ Postupice a SOŠ Benešov), Elektro Budgie (POPPING DUO Týnec).
Týmy: Massive Attack (Double Dý eM), Madhause (Renegades – DDM Bn), Stay with me (Next ladies – Týnec n. S)