Zatím skrytou energii zúročuje při basketbalu, chystá se na soutěž v požárním sportu a hlavně se připravuje na finále soutěže krásy, jež se odehraje v sobotu 23. května v konopišťském amfiteátru.

Jak jste zvládala casting?

Byl to můj první, tak jsem byla trochu nervózní. Byla tam spousta neznámých lidí a já sama, neměla se o koho opřít, tak jsem se bála. Naštěstí to bylo v pohodě. Jen ta promenáda! Nemám ráda podpatky, chůzi na nich si musím doma nacvičit a v neděli při nácviku choreografie v benešovském S-centru.

Jak reagovalo Vaše okolí, že Vás komise vybrala mezi šestici hasiček do finále?

Já jsem ani postup nečekala, jen to chtěla zkusit. Když mi přišla zpráva, že pokračuji do finále, moc lidí to nevědělo, jen rodiče a nejbližší příbuzní. Hodně lidí se to dozvědělo až z Benešovského deníku nebo internetu.

Nevěděl to vůbec nikdo ani ve škole. Až když se mne ptali, co každý víkend dělám, že pořád nemám čas, tak jsem přiznala přihlášení do Miss hasička Středočeského kraje. Tak doufám, že mne přijede někdo podpořit a nebudu tam sama.

Ale soutěže krásy jste se už přece jenom zúčastnila. Vaši fotku jsem dával do novin.

Ano, vloni v Polsku při evropském hasičském setkání. Tam mi to připadalo jako sranda. Dvakrát, třikrát se na zkoušku projít po pódiu, pak nácvik jednoduché choreografie, pak soutěž. Vůbec ne takové přípravy, jaké máme nyní tady, kde je to mnohem náročnější. I rozhovor byl jenom se česky představit. Poláci rozuměli.

Jste připravená na vystoupení před stovkami lidí?

Jsem docela společenská, lidí se nebojím. Ale před tolika asi trému budu mít.

Už máte připravenou volnou disciplínu?

Ještě se rozhoduji. Určitě si někoho s sebou na pódium vezmu, ale dotyčný to ještě neví. Taťka, který je starostou okrsku, to odmítl rovnou.

Na rozhovor s moderátory Alexandrem Hemalou a Ivou Zradičkovou jste připravená?

Toho se bojím, jaké položí otázky. Asi mi bude dělat problém mluvit do mikrofonu a nebýt přitom nervózní.

Jak přijmete úspěch, případně když zůstanete bez titulu Miss, Vicemiss, Miss sympatie nebo Miss hasička čtenářů Deníku?

To se dopředu nedá říct. Určitě bude mít každá z nás radost a hasičský den na Konopišti si užije, i když nic nezíská. Bude to něco nového.

Vás okouzlili Hispánci, když studujete španělštinu?

Španělskou kulturu a památky mám ráda. Ale samotní Španělé? Jsou jako jejich oblíbený výraz. Maňána. Na všechno mají dost času, to počká. V létě bych tam chtěla jet alespoň na dva měsíce, abych si procvičila a zlepšila španělštinu, z níž příští rok maturuji. A po ní buď do Španělska na delší dobu, nebo budu pokračovat ve studiu na jazykové škole.