Společně s dalšími uchazečkami o některý z titulů královen krásy se vrhla do náročné dvouměsíční přípravy, která se jí zúročila. Eliška Budková stanula na pódiu přírodního divadla v konopišťském parku před stovkami diváků Hasičského dne jako první Vicemiss.

Byla jste druhou nejmladší finalistkou soutěže Miss hasička Středočeského kraje 2015 a stala se 1. Vicemiss. Klepaly se vám při zaslechnutí svého jména kolena?

Když jsem uslyšela své jméno, měla jsem velkou radost a nemohla jsem uvěřit, že mě porota vybrala na post 1. Vicemiss.

Na pódiu konopišťského amfiteátru jste při dekorování zářila jako sluníčko. Splnil se vám sen, nebo jste byla úspěchem tak mile překvapená?

Jako malá jsem se často koukala na soutěže Miss v televizi a snila jsem o tom, že si to také jednou vyzkouším. Můj sen se splnil už tím, že jsem postoupila do finále na Konopišti a velkou poctu pro mě bylo vyhrát druhé místo a tak jsem si to opravdu užívala.

"Porazila" jste i starší finalistky. Čím jste asi okouzlila porotu?

Myslím, že každá dívka byla něčím zajímavá a vyhrát mohla opravdu každá.

Při volné disciplíně jste nádherně hrála na housle. Které úryvky vlastně zazněly?

Děkuji. Písně jsem vybírala dlouho dopředu a moc mi s tím pomohl můj skvělý, bývalý učitel na housle Karel Čihák. Zahrála jsem celkem tři písně. Dívku s perlami ve vlasech, Bon Soiare a známou hasičskou píseň Co jste hasiči.

V hledišti jste měla i rodiče. Jaká byla jejich první slova, když jste se potkali?

Rodiče i celá rodina mě po celou dobu soutěže podporovali a drželi palce. Když jsme se setkali po vyhlášení, všichni mi gratulovali a prožívali ten krásný okamžik se mnou.

Jak ocenili hasiči z Nového Knína váš úspěch?

Druhý den po Konopišti jsme měli hasičskou akci, kde mi hasiči pogratulovali a domluvili jsme se na oslavě. Měli ze mě radost.

A jak 1. Vicemiss hasičku přijali na škole?

Ve škole se vyptávali na průběh soutěže a s některými spolužáky jsem úspěch oslavila.