Premiérovou účast si pětadvacetiletá pracovnice České pošty prožije s podporou místních hasičů a známých, kteří jí k přihlášce do soutěže vyhecovali.

„Castingu jsem se zúčastnila poprvé. Otázky komise mě ani nepřekvapily. Čekala jsem odbornější. Dokonce jsem měla v plánu nastudovat si stanovy a pravidla požárního sportu, ale pak jsem tam jela s tím, že to zkusím. Bylo to v pohodě," uvedla Monika Topolová.

Postup do finále dobrovolná hasička zvídavým kolegům, kteří se dotazovali sms zprávami a na facebooku, na němž má SDH Mokrá Lhota svoji stránku, hned po příchodu emailové zprávy od ředitelky soutěže Miss hasička Středočeského kraje 2015.

Výjezd na Konopiště domluvili při stavění májky

Výjezd na Konopiště, které má na dohled, si sbor domlouval před týdnem při stavění májky. Do tradiční hasičské akce se zapojilo zhruba dvacet členů. Osm z nich, včetně Moniky Topolové, pak symbol vydrželo do rána střežit před záškodníky z okolí.

Finalistky hasičské Miss absolvují prakticky celý hasičský den obuté v lodičkách. „Chodit na podpatcích mi problém nedělá. Dříve jsem dělávala u přepážky a byla zvyklá na podpatcích chodit i po městě," konstatovala Monika Topolová, která se na mnohdy dívkami obávaný rozhovor s moderátorem nepřipravuje. „Chci, aby to bylo přirozené," přiznala finalistka.

Sice už ví, co by na pódiu chtěla předvést při volné disciplíně, ale svůj výstup zatím nechává dozrát. „Jisté je, že budu vystupovat sama s nějakou drobnější rekvizitou," nastínila hasička, jež působí v SDH Mokrá Lhota tři roky po založení ženského soutěžního družstva.

Účastní se okrskových soutěží v požárním sportu a memoriálů

„Převážně mám na starosti rozdělovač, který je fyzicky náročnější, ale jsme zvyklá z práce v benešovském depu České pošty. Běhám i béčka a céčka (pozn. red.: slangové označení dopravního a útočného hadicového vedení při požárním útoku). Také se mi stalo, že mne napnuté hadice zastavily. Musím si hlídat, kam až běžet. Spíše se mi při tréninku nepodařilo spojky hadic pořádně dotáhnout a trochu jsem byla mokrá. Naštěstí strojnice zareagovala a tlak vody u mašiny stáhla," přiznala Monika Topolová, které přidávají hlasy na internetu i kupóny z novin do ankety „Miss hasička čtenářů Deníku" i její kolegové ze zaměstnání.

„Když přijdu do práce, tak mi hlásí, kolik jich na internetu mám," podotkla dívka s dovětkem, že si případnou výhru nepřipouští. „Bylo by to hezké. Pro mě už byl nečekaný úspěch postup mezi šestici finalistek. Ve sboru jsou nadšení. Oslava u hasičárny bude, i když se neumístím," dodala finalistka.

Veřejnost je na hasičském dni vítaná

A co by vzkázala Monika Topolová veřejnosti, která má na středočeský hasičský den volný vstup. „Aby se všichni přišli v sobotu 23. května odpoledne podívat nejen na mě, ale i na ostatní soutěžící holky a celý program," vyzvala.