„V letošním ročníku by měl být opět vytvořený nový rekord, který bude zapsaný do České knihy rekordů. V předchozích ročnících bylo ustanoveno a zapsáno již pět rekordů,” uvedl velitel sboru Petr Červenka.

V roce 2006 Ladislav Hodík ze Sedlčan spořádal za jednu hodinu 2,65 kg sekané. O rok později Kamil Hamerský snědl 2,24 kg uzené krkovice a v předloňském roce do sebe za hodinu nasoukal Miroslav Helebrand z Jindřichova Hradce neuvěřitelných 2,94 kg zabijačkových jelit.

Miroslav Helebrand zvítězil i v dalším roce v pojídání utopenců. Těch spořádal za hodinu 2,26 kg a také v loňském roce, kdy při pojídání jitrnic snědl 2,73 kg. Oba posledně jmenovaní, kteří jsou mediálně známí mnohonásobní rekordmani v pojídání čehokoliv, přislíbili účast i na letošní soutěž.

„Pořádání této soutěže neuniklo tvůrcům pořadu show Jana Krause, kteří nás pozvali jako hosty do tohoto pořadu. Díky této skutečnosti se nám do soutěže hlásí další jedlíci z různých koutů republiky. Letos se bude soutěžit v pojídání vepřových klobás. Novinkou je vypsání kategorie pro ženy,” vyzval k účasti něžné pohlaví velitel.

I v letošním roce televize Prima projevila zájem ze soutěže, jež začíná v 19.30, natočit reportáž. Jedlíci budou mít na spořádání maximálního množství klobás hodinu, přičemž mohou konzumovat jakoukoliv přílohu nebo nápoj. Do hodnocení se počítají pouze zkonzumované klobásy.

Zájemci se mohou ještě nyní přihlásit na tel. 724 181 366. Prezentace do soutěže je od 18.30 hodin. Podrobnější informace najdete na www.prosenickalhota.cz