Oslavy svatého Václava skončily
Votice - Čtvrteční den, 28. září, patřil Václavům. Proto také ve Voticích uspořádali Svatováclavské slavnosti, které oslavovaly nejen našeho českého patrona, svatého Václava, ale i další jeho jmenovce. Mimo průvod si zájemci ve čtvrtek 28. září na Komenského náměstí užili také pouťové atrakce, vystoupení hudebních skupin či ohňovou show. Poslední akcí votických slavností bude v sobotu 30. září Svatováclavská zábava. Ta se bude konat od 20 hodin v sokolovně na Masarykově náměstí ve Voticích. Přítomným zahraje k tanci i k poslechu Horváth Band. Součástí bude i bohaté občerstvení.

Den Architektury začíná
Benešov – Den Architektury začíná v Benešově v pátek 29. září od večerních hodin. Program, který potrvá po celý víkend, je více než pestrý. Zájemci se mohou těšit na procházku po městě, diskuze a přednášky, výstavu, vernisáž i grilování v parku. Vstup na všechny akce je zdarma.

Najdou cestu k hudbě díky zajímavé besedě i koncertu
Střezimíř – Cesta k hudbě, tak se jmenuje událost v prostorách bývalé střezimířské školy, která započne v sobotu 30. září od 16 hodin. Příchozím pořadatelé nabídnou besedu s muzikanty Jaroslavem Kulhanem a Jiřím Krejčím. Ti povypráví o svých hudebních nástrojích i na ně zahrají.

Na Keltský večer s hudbou Jethro Tull se vstup neplatí
Týnec nad Sázavou – Keltský večer, který se na týneckém hradě už v sobotu 30. září uskuteční celkově podvanácté, bude poprvé s volným, respektive dobrovolným vstupným. Kastelánka hradu Magdalena Timplová si od takového počinu slibuje vyšší návštěvnost akce, kterou stojí za to vidět a slyšet. Začne v 16 hodin a její předpokládaný konec přijde hodinu před půlnocí. Keltský večer je současně loučení se sezónou a zazní při něm keltská, irská, ale také balkánská hudba. Nebudou chybět ani tance a na závěr ohňová show. Na pódiu se vystřídají formace Cowentina, Wild Rose, Hana Band, K.O. a Hekelén Tekelén.

Petr Spálený a jeho Apollo se chystají do Týnce
Týnec nad Sázavou – Na koncert Petra Spáleného, Milušky Voborníkové s kapelou Apollo se mohou těšit jejich příznivci. Do Týnce oba umělci i jejich hudební formace přijíždí poprvé a jejich koncert bude vůbec první po tříleté přestávce. Koncert se uskuteční 21. října ve Společenském centru.