Malý poník i francouzští úředníci pobaví v kině
Neveklov – V neveklovském kině mohou zájemci v pátek 13. října zhlédnout hned dva filmy. My little Pony film začne v 17.30 a pobaví především nejmenší. Od 20 hodin bude připravený snímek Alibi na míru, který pojednává o francouzské kanceláři, která poskytne alibi na cokoliv.Hlaholské písemnictví vystavuje vestibul kláštera
Sázava – Hlaholské písemnictví a Emauzský klášter. Právě tak se jmenuje výstava, kterou lze navštívit až do konce října ve vstupních prostorách sázavského kláštera. Panelová výstava je volně přístupná a vstup je zdarma.

Obrazy Jana Dvořáka uvidí hosté ve vlašimském zámku
Vlašim – Do neděle 29. října se mohou příznivci díla benešovského malíře Jana Dvořáka kochat jeho obrazy. K vidění jsou v prostorách Muzea Podblanicka ve vlašimském zámku a to kromě pondělí, každý den. Výstava je přístupná od úterý do neděle od 9 do 12 a po polední přestávce pak od 13 do 16 hodin.

V Mikuláši zazní při festivalu tři pěvecká tělesa
Benešov – Dalším z koncertů pokračuje v sobotu 14. října přehlídka Podblanický hudební podzim. Na řadě bude od 17 hodin vystoupení v kostele sv. Mikuláše, při němž představí své umění benešovská vokální tělesa Sbor benešovských učitelek, Sukův komorní sbor a také pražský sbor L’asenzio. Pěvecká tělesa budou řídit Tomáš Pergel, Helena Sochová a Ludmila Bajerová. Při koncertu zazní také hlasy sólistů. Vystoupí sopranistka Lenka Pergelová, altistka Dana Jelínková, tenorista Ondřej Socha a basista Jiří Sebera. Sólové party budou mít i varhaník Milan Janoušek a violoncellistka Silvia Králová. Slovem koncert provede herec Jan Čenský.