Po pátečním příjezdu do Benešova a ubytování v ZŠ Dukelská čekal v sobotu soutěžící přesun na utajenou schůzku v prostoru konopišťského amfiteátru, kde je přivítal ředitel školy v Bradavicích.

Po krátkém uvedení do příběhu se vydalo první družstvo (v závodě nazývané Šestka) na trať soutěže. V přilehlém zámeckém parku bylo přichystáno celkem 12 stanovišť, které skauty prověřily například ze znalostí první pomoci, orientace, nebo poznávání přírody. Některá ze stanovišť byla dovednostní, tam byly potřeba šikovné ruce a zvládnout základy táboření nebo předvést své kuchařské dovednosti. Šestky tak mohly na každém stanovišti získat indicie vedoucí k záchraně vzácného zvířete před Lovcem. Děti tak čekaly zhruba čtyři hodiny soutěžení.

Spolek Sázavská komunita 55+ se v pátek symbolicky rozloučil s letošním létem.
Podívejte se: V Sázavě se loučili s létem. Zazpívala k tomu Kateřina Ševidová

Celostátnímu kolu předcházelo 77 základních a 14 krajských závodů. Klání na Konopišti se zúčastnilo 191 světlušek a vlčat ze 14 krajů rozdělených do 28 šestek. Než se probojovali do finále, museli porazit skoro 8 000 soupeřů.

Závod se díky covidové pauze konal po čtyřech letech, běžně probíhá jednou za dva roky. O ten aktuální se organizačně postaralo středisko Fr. Konáše v Benešově s podporou sester a bratrů z ostatních středisek na Benešovsku.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.