Při vánočním koncertu na Karlově nebude pochopitelně chybět ani lídr kapely , devětačtyřicetiletý multiinstrumentalista a zpěvák Štěpán Kojan.


Kapela letos jela velkou šňůru koncertů. Jak to muzikanti zvládali?
Dá se říct, že v pohodě. Nejde jen o muzikanty. Je to trochu jiné, než hrát tancovačku. Nejtěžší je vůbec takovou šňůru zorganizovat. Dát dohromady techniku, dopravu, hosty včetně přizvaných muzikantů. Je to hodně práce kolem, kdy mnohdy došlo k výměně názorů. Hraní a zpívání to je už brnkačka. Po pravdě řečeno jsme rádi, že se blíží vánoční koncert v Benešově a po něm následuje odpočinek.


Jak se prodává nové CD a jaké skladby na něm lze najít?
Je to výběr. To nej… Písničky už spousta posluchačů má, přesto si je znovu kupují. Tohle CD vyšlo hlavně proto, aby se dostalo konečně do kamenných obchodů. To je a byl hlavní účel .


Jak se Keksu hrálo v Lucerna Music Baru (LMB)?
Myslím, že dobře. Jen jsem měl trochu trému. To bylo dáno asi křestem CD, kde byli zástupci vydavatelství a já tyhle věci nemusím.


Co říkal na účinkování s Keksem v LMB herec a písničkář Jiří Schmitzer?
Byli jsme s Jirkou v kontaktu téměř celý rok, on naši kapelu zná a pozvání přijal rád. Zahrál pár písniček bez nároku na honorář se slovy, že dobré věci podporuje rád. Jsme rádi, že se mu naše tvorba líbí a věříme, že se s ním ještě na jevišti setkáme.


Čím bude váš vánoční koncert specifický?
Vracíme se domů a těšíme se na atmosféru slavnostního večera. Věřím, že místní najdou cestu na náš koncert stejně jako loni. Mohu přislíbit, špičkovou osvětlovací techniku, zajímavé hosty a naše plné nasazení.


Má kapela připravené pro fanoušky nějaké překvapení?
Něco pro fanoušky přichystáme. Víme, že laťku posouváme výš a jsme připraveni tu z toho minulého vánočního koncertu překonat.


V KC Karlov s vámi vystoupí také Ester Ládová. Proč právě ona?
Již jednou před námi vystupovala. Proto jsme jí pozvali. Bude to skvělá show.


Jak by měl vypadat z pohledu Keksu příští rok?
Pěkně jsme si to naplánovali, jen co je pravda. Otázka je, jestli alespoň z části vše vyjde. V lednu začneme pracovat na novém CD. Písničky máme, muzikanty taky.


Vy ale nejste jen šéfem Keksu, vystupujete i sólo akusticky s kytarou…

Už je to asi dva roky, co jsem začal. Na konec letošního roku mám připravena dvě vánoční představení. Jedno dnes ve Vlašimi, druhé zítra v Benešově v městském divadle.