Čerčanské setkání s Jitkou Molavcovou začne v 19 hodin a ještě před ním stále usměvavá žena odpověděla Benešovskému deníku na několik otázek.

V Čerčanech půjde v neděli o světovou premiéru vašeho pořadu. Opravdu jste nikdy podobně koncipované vystoupení neměla?
Vlastně ne v takovém rozsahu. Občas ale vystupuji samostatně a ráda v domovech socialní péče a snažím se vnést do života svých bližních trochu té radosti…

Na jevišti budete za Jitku Molavcovou a to pro vás možná bude o něco těžší, než „jen" interpretovat nastudované repliky. Je to tak?
Baví mě být „sama za sebe" a to čím dál tím víc. Nic nehrát, být upřímná. Divadlu jsem věrná 46 let. Těch divadelních postav, co jsem vytvořila je víc, než dost a na jevišti si hraji, jako dítě na pískovišti. Prožívám osudy divadelních hrdinek a jsem vděčná, že se mi splnil můj dávný sen být herečkou a zpěvačkou.

Scénář asi máte napsaný, ale pořad bude především improvizace, že?
Improvizace, to je moje! Cítím se být nádherně svobodná a i při divadelních představeních vyhledávám možnosti, jak je „okořenit" . A diváky to rovněž baví.

Bude Vaše čerčanské vystoupení premiérou a současně i derniérou, nebo se s ním chystáte i do jiných měst a obcí?
Tak to ještě nevím. Zájem z jiných měst by byl. V divadle jsem ale plně vytížena, bez alternace hraji ve 12 titulech, jdeme z premiery do premiery, k tomu zájezdy, koncerty, práce pro děti a tak pořád dokola.

Přijedete do Čerčan jen na večerní představení, nebo si uděláte na Benešovsko celodenní výlet?
Přijedu odpoledne kvůli zkoušce a na výlet se vypravím někdy o prázdninách.

Čím přijedete? Vlakem nebo osobním autem?
Předpokládám, že autem, protože s sebou povezete nástroje, na které divákům zahrajete. Přijedu autem a vzhledem k tomu, že znám situaci v dopravě v Česku a především na silnici od Prahy na Benešov vyjedu o 2 hodiny dříve.

Kolik nástrojů si s sebou přivezete?
Fétnu, kastaněty, tamburinu, banjo, ukulele, kantele, lyru nechám doma. Vezmu s sebou i kytaru, saxofon, smyčcový žaltář,
a pana klavíristu Jiřího Svobodu, který mě bude doprovázet.

Jak moc se do Čerčan těšíte?
Těším se na pana Jaroslava Hanuše, který mě do Čerčan pozval, těším se na diváky. Držte mně palce…

Znáte Posázaví, nebo patříte mezi Pražáky, kteří jsou nejraději doma zalezlí za pecí a za vrchol výletů do přírody považují procházku Stromovkou?
Posázaví miluji, pravidelně jsem tam jezdívala. Mým koníčkem je houbaření a právě tam jsem našla v lese tolik hub, že se ani nevešly do hrnce. Vzpomínám také na překrásné procházky kolem Sázavy…