Během víkendu je čekají změny v dopravě, zvýšený provoz aut, více policistů i strážníků a jejich dohledu nad pořádkem na silnicích i v prostoru kolem někdejších Táborských kasáren a také nezaměnitelné, dunivé rytmy.

Od pátečního odpoledne do nedělního rána je totiž čeká maraton taneční elektronické hudby, který nahrazuje oblíbenou multikulturní přehlídku Sázava Fest.

Ta se v areálu Táborských kasáren konala loni a předloni. Při festivalu Let it Roll, prvním v Benešově, ale už celkově desátém v pořadí, se na šesti pódiích představí čtyřicet zahraničních a sedmdesát domácích tvůrců.

Festival začne sice až v pátek ve čtyři hodiny odpoledne, jeho přítomnost však mohou už nyní, ve čtvrtek 1. srpna pocíťovat řidiči projíždějící městem kolem nádraží a Táborských kasáren.

A ještě více pak ti, kteří do Benešova jezdí autem do zaměstnání a vozy jsou zvyklí odstavovat zdarma na parkovišti v Táborských kasárnách.

Už ve čtvrtek tam město Benešov začalo vybírat parkovné 250 korun. Za něj si tam auto můžete nechat až do neděle.

Snahu zamezit návštěvníkům přehlídky ježdění po městě vyřešila benešovská radnice jednoduše. Pokud motorista z parkoviště vyjede a bude se na něj vracet, zaplatí znovu celou částku. Kromě toho se bezpochyby takový řidič nevyhne dechové zkoušce 
a testu slin od policistů.

„Pokud si někdo bude chtít stěžovat, měl by se obrátit na městskou policii. Informační linku, kterou jsme provozovali při prvním Sázava Festu 
v Benešově tentokrát zřizovat nebudeme. Pořadatelé mají organizaci festivalu připravenou dobře," uvedla Petra Orsáková z MěÚ Benešov.

Do Benešova se za taneční elektronickou hudbou nastěhuje na víkend možná více než deset tisíc dalších lidí.

To samozřejmě zvýší také tržby obchodů a restaurací, i když jídla a pití bude ve festivalovém areálu ažaž.

„V pátek přijďte na oběd o něco dříve," upozorňoval provozovatel jedné z benešovských restaurací na Masarykově náměstí v očekávání náporu hostů. „Už dneska je tady blázinec," poznamenal při čtvrtečním čase obědů.

Při vstupu a také v areálu festivalu budou mít návštěvníci přehlídky k dispozici letáky s mapou areálu a také s rozvrhem a popisem jednotlivých vystoupení.

Ztracené věci, pokud je někdo odevzdá, najdou roztržití v infostánku a tam se každý dozví i další potřebné informace.

Kromě hudby si návštěvníci vychutnají i další vizuální efekty včetně ohňových a to po celou dobu festivalu.