Křest se konal v sobotu 19. března na faře Sázavského kláštera. Na úvod zahrál Martin Wóďa Vodehnal, kytarista a zpěvák kapely Špuntkvaně. Šlo o premiéru jeho sólového vystoupení. V programu pak pokračoval frontman skupiny Původní Bureš Jaromír František Palme, který sólově vystupuje pod přezdívkou Fumas. Ten se zároveň zhostil milého úkolu a stal se kmotrem alba V kuchyni.

Po přestávce přišla na řadu autorská poezie Martina Veselky. A na závěr vystoupil, řečí hudební branže headliner, písničkář Člověk krve.

Návrat k původnímu stylu

Nedalo se nezeptat, zda by některé písně na albu nahrál z pohledu dvou let jinak a čím se nové album liší od předposledního vydaného díla a to singlu Nitrožilně. Jan Senft to shrnul do stručné odpovědi: „Občas mám takové nutkání si říct, že jsem mohl něco malinko změnit, ale hned mě to přejde. Jsem spokojen s tím, jak to bylo nahráno.“

Podle jeho slov je V kuchyni návrat zpět k jeho původnímu stylu. „Singl Nitrožilně byl spíš experiment,“ vysvětlil. Důkazem návratu je i to, že při svých vystoupeních hraje Senft na svou první koupenou kytaru.

Hudební večer doprovázela výstava fotografií Barbory Novákové. Snímky byly v závěru použity jako symbolické honoráře pro vystupující.

Nové CD lze zakoupit také v pokladně sázavského kláštera. Veškerý finanční zisk z prodeje bude věnován na opravu kostelních lavic.