Duo Siempre Nuevo vystupovalo ve Vlašimi již několikrát. Jak společně s Barborou Poláškovou, tak s Pražským kytarovým kvartetem, kde oba hudebníci také působí. „Na Vlašim máme vždy jen pozitivní vzpomínky. Akustika sálu na zámku je jako stvořená pro kytaru a publikum je již po těch letech vzdělané a zkušené, a to se poté odráží na příjemné atmosféře koncertu,“ zdůraznil Matěj Freml.

Ten má k Vlašimsku velice blízký vztah, neboť pochází ze Zruče nad Sázavou. „Do Vlašimi jezdím pravidelně na procházky do parku, zmrzlinu do cukrárny na náměstí a na koupaliště v letních parnech. Zajímavostí je, že kolega Patrick Vacík se nakonec oženil s rodačkou ze Zruče a společně plánují život v našem městě,“ vysvětlil Matěj Freml.Duo Siempre Nuevo bylo založeno v říjnu roku 2007, kdy oba kytaristé studovali na Hochschule für Musik Franz List v německém Weimaru. O rok později duo vyhrálo svoji první mezinárodní soutěž v italské Gorizii a od té doby jsou tito mladí umělci pravidelně zváni na nejrůznější koncerty a festivaly, a to jak v Čechách, tak i v Německu, Itálii, Polsku a na Slovensku, velké úspěchy slaví také v Číně.

Soubor má tak široký repertoár, že na každou koncertní sezónu nabízí minimálně tři projekty. A přizpůsobí hudebníci repertoár skutečnosti, že vystoupí na zámku? „První polovinu koncertu odehrajeme na kopie romantických kytar, které by mohly ještě umocnit atmosféru dobového sídla,“ prozradil Matěj Freml.

Karel Souček