Neúčast na smluveném představení totiž podle staletých teatrálních zákonů omlouvá pouze vlastní smrt. Votický dům kultury žel nedisponuje dokonalým světelným parkem a dispozice sálu jsou takové, že neumožňují postavení světelné techniky do hlediště tak, aby to bylo bezpečné.

Nezbývalo tedy nic jiného, než pohádku odehrát takřka do tvrdých světel, i když nakonec k jistému stupni uspokojivé iluminace došlo. To však votickým dětem, stejně jako v roce loňském, neubralo nic na chuti představení zhlédnout a aktivně se zapojit do spolupráce na jeho průběhu.

V hledišti neseděly děti pouze z Votic, ale také z Bystřice a širokého okolí. Pregnantně zorganizovaná doprava autobusy přivážela a odvážela děti, dokud se jeden zcela zaplněný sál nevystřídal s druhým, rovněž obsazeným do posledního místa. A hrálo se a zpívalo. Ustupujícím již deštěm potom zamířilo divadlo na poslední místo konání představení v květnovém turné, do Rožmitálu pod Třemšínem.

Drak Yvolrak učí ve všech krajích

close Divadelní pohádka 'Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla' v Kulturním domě Svět v Českém Brodě. info Zdroj: Kristýna Sklenářová zoom_in

Na letošní rok mají organizátoři připraveno celkem 130 představení pohádky Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla napříč celou Českou republikou.

„V pohádce vystupují čtyři herci, pracuje se třemi dimenzemi velikosti rekvizit, je od začátku do konce protkána hudbou a písničkami, které podobně jako v první pohádce budou děti společně s herci zpívat na jevišti. Opět se počítá se vstupem diváků na jeviště v průběhu představení a samozřejmě nebudou chybět kvalitní a obsahově hodnotné doprovodné materiály,“ uvedla Kristýna Sklenářová.