V okrese mají příznivci možnost navštívit třeba hulický Vodní dům. „Den Architektury je letos věnován vodě. Proto se k akci přidružil i Vodní dům,” uvedla Tereza Ptáčková, manažerka Vodního domu.Především ale v Benešově si akci zájemci užijí. Od pátku 29. září až po neděli 1. října bude přichystán v okresním městě různorodý program. A to také za podpory vysokoškolských studentů Fakulty architektury ČVUT, kteří spolupracují se spolkem Archibn. „Letos jsme se rozhodli pojmout Den Architektury spíše jako Dny města. Výsledkem bude živý víkend plný zajímavého programu, přednášek, procházek, pikniků a diskusí, do kterého se zapojí několik aktivních organizací z celého města,“ doplnil Luboš Klabík ze spolku Archibn.

close Den architektury na Benešovsku info Zdroj: Deník zoom_in

Kliknutím zvětšíte.

Zahájení Dnu Architektury v Benešově bude připraveno na pátek 29. září od 17 hodin v Městské výstavní síni. Zde studenti představí svou vizi pro Benešov.

„Na výstavě najdete práce týkající se veřejných prostranství. Pozornost byla zaměřena především na centrum města a na dostavby prázdných území uvnitř města tak, aby se město nemuselo rozšiřovat dále do krajiny,“ doplnil Luboš Klabík.