Nyní již úspěšná vlašimská kapela se začala formovat v srpnu 2004. V listopadu na křtu kapely poprvé oficiálně vystoupila pod názvem ProMěNY. Kluci začínali brnkat ve vlašimské čajovně na náměstí. První ostřejší vystoupení si mladá hudební formace odbyla na maturitním plese v lednu 2005.
Velkým zlomem v kariéře bylo pro kapelu vydání prvního alba v roce 2006. Vzestup kapely za poslední období je zřejmý. Od nesmělých počátků se kluci propracovali na jednu z nejuznávanějších kapel regionu. „Už pomalu začínáme odmítat nabídky, máme nabitý program“, říká manažer kapely Michal Kuklík.
Kapela už vystoupila i se známou skupinou Jaksi Taksi a dostala nabídku zahrát si na podzim s Argemou. A fanoušci se můžou těšit na jejich druhou desku.
Na otázky odpovídal zpěvák Honza Zimandl a bubeník a manažer Michal Kuklík.


Od vydání vašeho prvního alba uběhly dva roky, jak jste za tu dobu pokročili ve stylu tvorby?
Michal Kuklík: Nové album by mělo být víc rockový. Ne vyloženě něco hodně trvrdýho jako je metal, ale určitě něco v rockovém duchu.

Jakým stylem tvoříte? Textujete hudbu nebo máte text a vymýšlíte k němu hudbu?
Honza Zimandl: Většinou mám nějakou hudbu, kterou hraju pořád do kola a když mě něco trkne, začnu skládat text. Pak nevím jak dál, tak to všechno smažu a pak jedu znova. Ale většinou se textuje muzika. Někdo přijde s nápadem na zkoušku, zkusíme si to, uděláme k tomu nějakou formu a je to.

Jak dlouho vám trvá nazkoušet písničku, než jste s ní spojený?
MK: Když už je ta písnička hotová, tak se třikrát čtyřikrát zahraje na zkoušce a může se jít mezi lidi. Jde hlavně o to písničku napsat tak, aby byla hratelná a lidi chytla.

Na kolik písniček se lidé můžou na albu těšit?
MK: Minimálně deset, ale snad stihneme udělat celkem dvanáct.

Jak se fanoušci k vašemu cédéčku mohou dostat?
MK: Jednoduše přes naše webové stránky, případně na koncertě.

Jak vám jde obecně skládání písniček?
HZ: Podle nálady. Někdy je tvůrčí nálada, tak to jde, jindy je to horší.

Jaké byly ohlasy na vaše první album?
MK: Co se týče prodaných kusů, jelikož je prodáváme hlavně na koncertech, tak jich bude pár desítek. A hudba se snad líbila, lidi si o písničky na koncertech říkají a baví je. A ohlasy máme i ze vzkazů na našich webových stránkách. Většinou jsou kladné.

Když půjdeme k vašim začátkům, kde vznikl nápad založit kapelu?
HZ: To napadlo mě, že jsem neměl tak do čeho píchnout. Zpíval jsem ve sboru, naučil jsem se hrát na kytaru a tak jsem se domluvil s Honzou Poledňákem a postupně jsme přibírali další členy. A povedlo se.

Jak se na kapelu balí holky?
MK: Co ti máme povídat (smích). Občas si s námi přijdou povídat, ale nic vážnějšího.

O koncerty nemáte nouzi, to je určitě příjemná situace.
MK: Řekl bych, že jsme se dostali na jistou úroveň kapel, které jsou celkem oblíbené. A lidé nás dostali do povědomí, takže i pořadatelé vědí, že na nás snad přijdou.

Musíte odmítat nabídky?
MK: Už pomalu začínáme odmítat. A taky se chceme třeba distancovat od plesů, kromě maturitních. Chceme hrát hlavně na zábavách a zkusit i nějaké kluby třeba v Praze.

Není to moc náročné, hrát téměř každý víkend?
HZ: Teďka zrovna řešíme problém, kdy budeme zkoušet. Přes týden se nesejdeme a o víkendu spíš vystupujeme.

Nemáte někdy v kapele ponorku?
MK: Tak to víš, že se občas na sebe někdy naštveme. Ale je dobře, že kapela funguje na kamarádské bázi. Uděláme si ze sebe i srandu. Hlavně ze zvukaře (smích). Ale scházíme se i mimo zkoušení a hraní.

Už někdo řekl, třeba v návalu emocí, končím s vámi?
HZ: Zřejmě asi ne.

Jak častou zkoušíte?
MK: Jak je volno. Jednou až dvakrát do měsíce. Vždycky ty tři čtyři hoďky.

A kdy vás uvidíme na nějakém významnějším fesťáku?
HZ: Za dva roky, 2. srpna, Sázava fest, 3. stage, 14.00 (smích). Je to těžký, musíme se někde dobře předvést, aby si nás někdo všiml a hodně je to o známostech. Ale nějaký menší fesťák by mohl vyjít. Na jeden už jsme měli jet, ale zrovna jsem hráli s Jaksi taksi.

Máte kapelu, která poznamenala vaši tvorbu a styl?
HZ: Chinaski

Od kterého interpreta by jste chtěli slyšet:“Jo kluci, hrajete to dobře.“
MK: Kabáti.
HZ: Nevím, možná bych to ani nechtěl slyšet.

Co na závěr vzkážete fanouškům?
HZ: Jednoznačně ať chodí na živou muziku.