Ve Středočeském kraji se zpívalo na více než sedmdesáti místech, mimo jiné na Mělníku, v Čáslavi, v Hořovicích, Kladně či Mladé Boleslavi, ale třeba i v hospůdce Masna ve Vraném nad Vltavou, či u brány do Lánské obory.

Jedním z míst, kde se přes nepříznivé počasí lidé kvůli tradici zpívání koled na náměstích sešli, byly na Benešovsku také Nesvačily, součást města Bystřice.

„Zpíváme pravidelně od roku 2015. Letos se nás sešlo 16 a bylo to moc prima," uvedla Martina Stibůrková, jedna z organizátorek a zpěvaček. V Nesvačilech se lidé i v dešti sešli na návsi u vyzdobeného vánočního stromu krytého betlému s keramickými figurkami. 

Česko zpívá koledy s Deníkem a kapelou Divoký Bill:

Zdroj: Youtube

V Praze se zpěváci sešli na skoro čtyřiceti místech, třeba u rodinného centra Knoflík, v obchodním centru Černý Most nebo parku Na Prameništi na Zličíně. Mnoho čtenářů Deníku se zapojilo přímo ve svých domácnostech.

Ilustrační foto.
Vyberte nejhezčí vánoční strom Středočeského kraje. Hlasujte pro svého favorita

V celé zemi se tak na takřka 800 místech sešlo přes sto tisíc zpěváků. Tradičními místy, kde šest koled podle hlasování čtenářů Deníků zaznělo, byla náměstí okresních měst, ale koledy si zazpívali i na školách, nebo u vánočních stromků v malých obcích po celé republice.

Vánoční poutákVánoce, Vánoce přicházejí…Zdroj: Redakce

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz, příspěvek doplňte prosím o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste. Děkujeme!