První den 19. ročníku akce skončil na 3. úseku ve Stříbrné Skalici, konkrétně u restaurace Na Marjánce. Ta každoročně poskytuje brigádníkům nejen nocleh, ale i večeři. Po sobotním probuzení následoval přesun osobních věcí, spacáků a dalších věcí do doprovodného vozidla.

Následovala společná snídaně, která by se měla podle pořadatelů skládat z pečiva, másla, marmelády a paštiky. A samozřejmě teplých nápojů. Ovšem díky přispění místních a sázavských obyvatel se ze skromné snídaně stává bufet, za který by se nemusel stydět ani luxusnější hotel. Na stole se objevuje bábovka a další druhy sladkého pečiva, uzeniny, pečený bůček a mnoho dalších lahůdek. Dokonce jsou v nabídce míchaná vajíčka.

Jediné, co k snídani scházelo, byla krabička s rizotem, kterou si k snídani nechal jeden z dobrovolníků. Rizoto zmizelo, ale objevil se zapomenutý spacák, ke kterému se nikdo nehlásil. Jestli tyto dvě věci spolu nějak souvisí se dozvíme v příštím ročníku. Ostatně při pohledu na prostřené stoly přestal majitel ztráty litovat. Během snídaně přicházeli nový brigádníci, kteří se po zaregistrování oblékli do triček s logem projektu. Po snídani si všichni vyslechli organizační a bezpečnostní pokyny. Pěšáci vyrazili na úklid břehů, aby je pak po chvíli následovali i vodáci. Tak zhruba vypadalo ráno před samotným úklidem.