Už od loňského podzimu je pro Viktora jeden den jako druhý: dopoledne distanční výuka na Gymnáziu Vlašim, odpoledne a večer dlouhé hodiny cvičení, o samotě doma. Jednou týdně distanční výuka s Markétou Laštovičkovou, paní učitelkou ze Základní umělecké školy J. V. Stamice v Havlíčkově Brodě.

Žádné živé koncerty, žádný potlesk, kterým by publikum odměnilo tu obrovskou porci dřiny. Viktor přesto věří, že se vystoupení opět brzy dočká a piluje nový repertoár. Už si zvykl, že bílou košili letos neobléká do koncertních sálů, ale v obývacím pokoji, kde usedne před kameru a snaží se podat ten nejlepší výkon, jenž obstojí v tvrdé mezinárodní konkurenci na online soutěžích.

V uplynulých měsících jeho nezlomné nadšení přineslo ovoce a na kladrubskou adresu putovaly diplomy z nejrůznějších koutů světa. První místo totiž talentovaný akordeonista získal třeba na mezinárodních soutěžích pořádaných v New Yorku, Londýně či Budapešti.

„Nejvíce si asi vážím ocenění z mezinárodní soutěže Vivo International Music Competition v New Yorku. Tam jsem totiž soutěžil ve smíšené kategorii pro všechny hudební nástroje. Získal jsem první cenu a zvláštní ocenění poroty. Nebýt pandemie, měl bych také možnost vystoupit v New Yorku na slavnostním koncertě. Letos se ale vystoupení pouze vysílalo na YouTube,“ říká Viktor Stocker.