Pozici nejúspěšnější skupiny posledních let bude obhajovat Volba pro město Benešov. Ani ona ale do klání nevstupuje samostatně a na listině má jednoho nezávislého kandidáta. Jejím lídrem bude tak, jako od roku 2010 pokaždé, Jaroslav Hlavnička (69), starosta města. Záda mu bude z druhého postu listiny "jistit" ekonom, radní města a Nezávislý Luboš Machulda (63) a trojka kandidátky, manažer a benešovský radní Petr Jandač (56).

Další kandidátka - Benešov pro život spoléhá jen sama na sebe. Tím, kdo by jí měl pomoci k úspěchu a křeslům zastupitelů si členové zvolili Jakuba Hostka (38), bezpečnostního ředitele a také současného opozičního zastupitele. Na dalších pozicích figurují ředitel akciové společnosti Karel Chládek (57) a geograf a projektový manažer na Ministerstvu pro místní rozvoj Ondřej Pešek (32).

Radnice města Benešova na Masarykově náměstí.
Co rozhodne volby v Benešově? Hlavním tématem by mohlo být dostupnější bydlení

Piráti, oficiálně Česká pirátská strana, do boje o křesla v nejvyšším orgánu města na první pozici vysílá projektového manažera, radního města, hudebníka a lektora tance Daniela Netušila (30). Ekonom a právník a také současný zastupitel Radek Klempera (48) má číslo dvě a trojku pak učitelka a OSVČ Hana Dvořáková (61).

Nový volební subjekt s názvem Obnova vede do voleb z prvního místa právník a předseda Středočeské oblasti Klubů českých turistů Milan Hoke (61). Trojici nejvýš postavených kandidátů doplňuje stavební technik, člen KSČM a benešovský zastupitel Michal Budlovský (54) a technik a člen ČSSD Jaroslav Klusoň (39).

Druhou polovinu seznamu volebních subjektů v Benešově tvoří koalice. Tu s názvem Pro Benešov s podporou Starostů vede konzultant informačních systémů a také benešovský a krajský zastupitel Luboš Balata (59). Radní města, OSVČ a předsedkyně mateřského centra Jana Čechová (50) je dvojkou a ekonom Josef Brabec (48) trojkou listiny.

Další koalici pro blížící se komunální volby vytvořila SPD a Trikolora. Tyto strany se domluvily na tom, že jedničkou kandidátky bude pracovnice servisu vozidel Lucie Vrbová (45), členka SPD. Dvojku má státní úřednice, členka Trikolory Jana Beranová (59) a pozici číslo tři pak elektrikář a člen SPD Milan Houra (56).

Intenzifikovaná ČOV pojede ještě rok ve zkušebním provozu, teprve pak dojde ke kolaudaci.
Ve Voticích zmodernizovali čističku. Město se díky tomu může dále rozvíjet

Kandidátku Společně pro Benešov vytvořili nezávislí kandidáti s hnutím ANO 2011. Její jedničkou je poslankyně Parlamentu ČR, zastupitelka Benešova a členka hnutí Jaroslava Pokorná Jermanová (52). Dvojkou je nezávislá kandidátka, učitelka Ivana Mauerová (47). Třetí místo listiny obsadil člen ANO, OSVČ a benešovský zastupitel Jiří Švadlena (68).

Také další uskupení s názvem Spolu tvoří koalice dvou stran. Tentokrát je to ODS a TOP 09. Jejich společná jednání určila lídrem kandidátky Romana Tichovského (55), člena ODS a současného místostarostu města. Druhou pozici má rovněž člen ODS, statutární náměstek hejtmanky Středočeského kraje a zastupitel města Pavel Pavlík (52). Třetí místo bude chtít přetavit v návrat do zastupitelstva fotograf Tomáš Podhola (62), člen TOP 09.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.