Pozici nejúspěšnější skupiny posledních let bude obhajovat Volba pro město Benešov. Ani ona ale do klání nevstupuje samostatně a na listině má jednoho nezávislého kandidáta. Jejím lídrem bude tak, jako od roku 2010 pokaždé, Jaroslav Hlavnička (69), starosta města. Záda mu bude z druhého postu listiny "jistit" ekonom, radní města a Nezávislý Luboš Machulda (63) a trojka kandidátky, manažer a benešovský radní Petr Jandač (56).

Další kandidátka - Benešov pro život spoléhá jen sama na sebe. Tím, kdo by jí měl pomoci k úspěchu a křeslům zastupitelů si členové zvolili Jakuba Hostka (38), bezpečnostního ředitele a také současného opozičního zastupitele. Na dalších pozicích figurují ředitel akciové společnosti Karel Chládek (57) a geograf a projektový manažer na Ministerstvu pro místní rozvoj Ondřej Pešek (32).

Piráti, oficiálně Česká pirátská strana, do boje o křesla v nejvyšším orgánu města na první pozici vysílá projektového manažera, radního města, hudebníka a lektora tance Daniela Netušila (30). Ekonom a právník a také současný zastupitel Radek Klempera (48) má číslo dvě a trojku pak učitelka a OSVČ Hana Dvořáková (61).

Nový volební subjekt s názvem Obnova vede do voleb z prvního místa právník a předseda Středočeské oblasti Klubů českých turistů Milan Hoke (61). Trojici nejvýš postavených kandidátů doplňuje stavební technik, člen KSČM a benešovský zastupitel Michal Budlovský (54) a technik a člen ČSSD Jaroslav Klusoň (39).

Druhou polovinu seznamu volebních subjektů v Benešově tvoří koalice. Tu s názvem Pro Benešov s podporou Starostů vede konzultant informačních systémů a také benešovský a krajský zastupitel Luboš Balata (59). Radní města, OSVČ a předsedkyně mateřského centra Jana Čechová (50) je dvojkou a ekonom Josef Brabec (48) trojkou listiny.

Další koalici pro blížící se komunální volby vytvořila SPD a Trikolora. Tyto strany se domluvily na tom, že jedničkou kandidátky bude pracovnice servisu vozidel Lucie Vrbová (45), členka SPD. Dvojku má státní úřednice, členka Trikolory Jana Beranová (59) a pozici číslo tři pak elektrikář a člen SPD Milan Houra (56).

Kandidátku Společně pro Benešov vytvořili nezávislí kandidáti s hnutím ANO 2011. Její jedničkou je poslankyně Parlamentu ČR, zastupitelka Benešova a členka hnutí Jaroslava Pokorná Jermanová (52). Dvojkou je nezávislá kandidátka, učitelka Ivana Mauerová (47). Třetí místo listiny obsadil člen ANO, OSVČ a benešovský zastupitel Jiří Švadlena (68).

Také další uskupení s názvem Spolu tvoří koalice dvou stran. Tentokrát je to ODS a TOP 09. Jejich společná jednání určila lídrem kandidátky Romana Tichovského (55), člena ODS a současného místostarostu města. Druhou pozici má rovněž člen ODS, statutární náměstek hejtmanky Středočeského kraje a zastupitel města Pavel Pavlík (52). Třetí místo bude chtít přetavit v návrat do zastupitelstva fotograf Tomáš Podhola (62), člen TOP 09.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.