A tentokrát? Volební subjekty jsou jen čtyři a kandidátů ani ne polovina – 64. Jen 19 z nich se po výše uvedeném datu stane součástí vedení města.

Ne všude dokázaly skomírající Česká strana sociálně demokratická a Komunistická strana Čech a Moravy, které se při posledních parlamentních volbách ani nedostaly do Sněmovny, sestavit plnohodnotnou kandidátku. V řadě sídel, třeba i v Benešově a Vlašimi, kandidují jen jednotliví straníci a navíc ukryti v kandidátce úplně nových volebních subjektů poskládaných pro tyto komunální volby. Ve Vlašimi dokonce nekandiduje ani jeden komunista.

Jiná je situace ve Voticích. ČSSD dokázala sestavit kandidátku s nejvyšším možným počtem osobností. Devatenáctičlenné skupině vévodí právník Jiří Čáp (55), člen strany. Dvojkou však je nestraník, architekt Viktor Červ (49) a třetí pozici získal technik Petr Havlík (49), který je rovněž bezpartijním kandidátem.

Podívejte se, kdo kandiduje na Benešovsku. Klikněte ZDE.

KSČM dokázala ve Voticích sehnat na kandidátku pouze sedm lidí, jejichž věk se pohybuje mezi 65 a 79 lety. Jedničkou listiny je výpravčí Bohumil Spálenka (68), dvojkou seřizovač NC strojů Jaroslav Křížek (67) a ze třetího pořadí se bude snažit do zastupitelstva proklouznout důchodce Václav Dvorský (79).

Kandidátka Nestraníci a Starostové má 19 jmen. O udržení postu na radnici bude usilovat votická místostarostka a ředitelka MKC Jaroslava Pokorná (45). Druhý post pro volby získala zástupkyně ředitelky ZŠ Votice Klára Blahošová (46) a třetí pak šéfredaktor Votických novin Jan Žaloudek (73).

Z prvního místa listiny se o hlasy votických voličů bude ucházet na kandidátce s názvem Votičáci Spolu současný starosta města a také poslanec Jiří Slavík (54), člen TOP 09. Dvojku má nestranička, vedoucí úřednice Městského úřadu Votice Iva Malá (50). Třetí místo kandidátky pak obsadila důchodkyně Jana Zelenková (75), která rovněž není členkou žádné politické strany.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.