„Jsem vlašimským občanem už pár desítek let, a protože jsem toho ve světě docela dost viděl, chtěl bych některé dobré věci přenést právě sem,“ vysvětluje jezdec svou motivaci kandidatury.

Jeho cílem není přitom nastartování závratné politické kariéry, ale snaha o to pomoci ve svém městě s hledáním talentů a usnadněním jejich cesty do světa sportu.

Podívejte se, kdo kandiduje na Benešovsku. Klikněte ZDE.

„Rád bych na zastupitelstvu prosazoval vznik nových sportovišť,“ konkretizuje a přiznává, že velké politické sny a ambice nemá. „Takové myšlenky v hlavě teď rozhodně nenosím,“ potvrdil. „V zastupitelstvu by ale měli sedět lidé, kteří ve svých oborech něco dokázali. A v tomto směru si myslím, že mohu děti motivovat a mám jim co dát,“ tvrdí.

Lokalita Velkého Barochova v polovině září 2022.
Čerčany čekají volby i referendum. Lidé rozhodnou o Velkém Barochově

Ze shora uvedeného vyplývá, a Podmol to i sám potvrzuje, nemá žádnou vlastní propagační volební kampaň. O jeho kandidatuře neví ani kamarád z Pyšel a soupeř ve freestyle motocrossu Petr „Pilník“ Pilát. Není divu, vždyť, jak „Mouka“ potvrdil, s „Pilníkem“ se neviděl už půl roku a stejně dlouho s ním ani nemluvil.

„Přiznám se, to bych od něj nečekal. Přeji mu ale hodně štěstí a pokud se do zastupitelstva dostane, aby tam dokázal udělat nějaké plusové sportovní body,“ zasmál se Petr Pilát.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.